Światła na skrzyżowaniu obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga. Władze zabiegały o to od lat!

2021-03-01 8:58
Będą światła na skrzyżowaniu obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga
Autor: UM Mrągowo - Paweł Krasowski Będą światła na skrzyżowaniu obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga

Dobra wiadomość dla mieszkańców Mrągowa! Po wielu latach starań na skrzyżowaniu obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga wreszcie zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Władze miasta liczą na to, że inwestycja poprawi bezpieczeństwo w ruchu. O szczegółach przeczytasz w artykule.

Skrzyżowanie obwodnicy Mrągowa z ulicą Leśna Droga to miejsce, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Praktycznie w każdym miesiącu policja i straż odnotowują tam niebezpieczne zdarzenia z udziałem użytkowników drogi. Dlatego tak ważne było zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej. Po wielu latach starań wreszcie się udało. Inwestycję zatwierdził już Minister Infrastruktury. W jej ramach zamontowana zostanie nie tylko sygnalizacja świetlna, ale również wykonane zostaną urządzenia dla niepełnosprawnych (płytki spostrzegawcze i kierunkowe) oraz oznakowania pionowe i poziome wraz z urządzeniami BRD, a także przebudowane zostaną ewentualne kolizje z sieciami podziemnymi i nadziemnymi.

– O zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu zabiegaliśmy od lat. W końcu się udało – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Otrzymaliśmy informację z GDDKiA o zamiarze instalacji świateł.

Raport z anteny 26.02, godz.10

Z inwestycji cieszą się miejscy radni, którzy wspólnie z burmistrzem zabiegali o tę inwestycję. Są wśród nich między innymi: Daniel Jakubas, Grzegorz Parda, Ewa Szałachowska, Rafał Czyżewski i Dariusz Papiernik. – Liczymy, że budowa sygnalizacji na tym newralgicznym skrzyżowaniu poprawi bezpieczeństwo w ruchu – mówią. – Z tego skrzyżowania korzystają pracownicy największych mrągowskich firm, a także mieszkańcy tej części miasta. Bezpieczeństwo w tym miejscu jest zatem bardzo ważne.

ZOBACZ TEŻ: Absurdy drogowe. Zobacz najszybsze rondo w warmińsko-mazurskim [WIDEO]

Jak wynika z przesłanego do Urzędu pisma, prace nad dokumentacją inwestycji GDDKiA realizowane będą w 2021 roku, zaś roboty budowlane zaplanowano na 2022 rok. Szacunkowy koszt zadania to około 1 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE