Rekownica. Niewybuch w lesie. Kobieta znalazła go podczas spaceru [FOTO]

2022-03-15 12:59
Rekownica. Niewybuch w lesie. Kobieta znalazła go podczas spaceru [FOTO]
Autor: KPP Szczytno

W województwie warmińsko-mazurskim znalezienie niewybuchu nie jest niczym nadzwyczajnym, ale niebezpiecznym już owszem. Mieszkańcy wielokrotnie podczas spaceru bądź wykonywania prac polowych natykają się na „wybuchowe” niespodzianki. Tak też było w przypadku pewnej kobiety, która wybrała się na spacer do lasu w miejscowości Rekownica w powiecie szczycieńskim.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie, od mieszkanki gminy Pasym, która poinformowała, że podczas spaceru przez tereny leśne położone w miejscowości Rekownica w gminie Wielbark, natknęła się na przedmiot, który swoim wyglądem przypominał pocisk od granatnika.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali pocisk celem jego neutralizacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Stanisław Żaryn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE