Olsztyn. Olimpijczycy upamiętnią trenera rywalizacjami w Kortowie

2021-08-30 22:52

Ostatniego dnia wakacji niezwykle uzdolnieni sportowcy spotkają się w Kortowie, by uczcić pamięć cenionego trenera i wspaniałego człowieka, Zbigniewa Ludwichowskiego. Na olsztyńskim obiekcie zaprezentują się znakomici zawodnicy, z olimpijczykami na czele.

Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków

We wtorek, 31. sierpnia na stadionie w Kortowie odbędzie się I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. W zawodach udział wezmą m.in. złoci medaliści olimpijscy z Tokio: Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski i Dariusz Kowaluk. W ten sposób uczczą pamięć wybitnego trenera klubu AZS UWM Olsztyn. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. o 10:00 wystartuje Mały Memoriał, w którym zmierzą się uzdolnieni nastolatkowie.

Będzie 10 olimpijczyków z ostatnich igrzysk, a wśród nich gość specjalny: Tom Walsh z Nowej Zelandii, czyli wicemistrz olimpijski z Tokio i dwukrotny mistrz świata, którego „życiówka” wynosi 22,90 m – mówi Ireneusz Bukowiecki z Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Będziemy mieli na starcie także złotych medalistów olimpijskich ze sztafety mieszanej, czyli Natalię Kaczmarek, Karola Zalewskiego i Dariusza Kowaluka. Oprócz tego z olimpijczyków będą też Konrad Bukowiecki, najlepsze polskie kulomiotki Paulina Guba i Klaudia Kardasz, oszczepnik Cyprian Mrzygłód oraz sprinterki Marlena Gola i Klaudia Adamek. Ciekawostką będzie sztafeta pokoleń trenera Zbigniewa Ludwichowskiego. Wystartują w niej jego byli zawodnicy – wymienia Ireneusz Bukowiecki.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Kibice będą mogli także zobaczyć złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobyty przez polską sztafetę 4x400 metrów. Wydarzenie polecamy, a na miejscu pojawi się też patrol Eska Summer City.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE