Olsztyn. AUSTRALIJSKI SMOK spacerował po parkingu. "Był zmęczony i głodny" [ZDJĘCIA]

2021-07-16 15:14
Olsztyn. AUSTRALIJSKI SMOK spacerował po parkingu. Był zmęczony i głodny
Autor: Twitter: Straż Miejska w Olsztynie

Po jednym z olsztyńskich parkingów spacerowała... AGAMA BRODATA. Na egzotyczne zwierzę, zwane również "australijskim smokiem", natknął się na przypadkowy przechodzeń. Na miejsce wezwał strażników miejskich, którzy zaopiekowali się jaszczurką.

Spacerująca po parkingu jaszczurka to dosyć niecodzienny widok. Na taki natknął się jeden z mieszkańców Olsztyna, który natychmiast o fakcie tym poinformował straż miejską. Egzotyczne zwierzę zostało przetransportowane do weterynarza, gdzie ustalono, że to agama brodata. - Jaszczurka była głodna i zaniedbana, ale lekarze weterynarii otoczą ją odpowiednią opieką - napisali strażnicy na swoim profilu na Twitterze.

Raport z Anteny 16.07

Agama brodata to gatunek jaszczurki z rodziny agamowatych. Żyje około 11 lat - maksymalnie do 20. Osoby, które decydują się na jej hodowlę, powinny zapewnić zwierzęciu odpowiednie warunki. Dla pojedynczego osobnika idealnie sprawdzi się terrarium o wielkości około 120x60x60 o układzie poziomym z dostępem do korzeni i ścianek, po których będzie się wspinał. Zalecane jest terrarium szklane lub drewniane wykonane z płyty meblowej. Ponadto wymagana jest lampa UVB oraz lampa grzewcza, gdyż agama jest przystosowana to środowiska suchego i ciepłego.

Co ciekawe, agawa zmienia swoje ubarwienie adekwatnie do nastroju - od żółtoszarego i oliwkowobrązowego, gdy jest spokojna do jaskrawożółtej z pomarańczowym podczas dobrego nastroju i nagrzania ciała. Resztę ciała pokrywają małe i szorstkie łuski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE