Nielegalna plantacja konopi w powiecie olsztyńskim. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia [WIDEO]

2021-04-19 10:49

W jednym z domów na terenie powiatu olsztyńskiego policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli prawie cztery kilogramy gotowego suszu. Na miejscu zatrzymano także 49-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa pomorskiego, który decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Nielegalną uprawę konopi funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie we współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku ujawnili w czwartek (15 kwietnia) na jednej z posesji na terenie powiatu olsztyńskiego. - Na strychu domu funkcjonariusze ujawnili plantację konopi innych niż włókniste. Na podzielonym na 4 części poletku rosło 488 roślin. W domu, w różnych pojemnikach oraz workach foliowych, policjanci znaleźli prawie 4 kilogramy suszu roślinnego oraz przyrządy i nawozy służące do uprawy konopi - informuje asp. Rafał Jackowski, rzecznik prasowy KMP w Olsztynie.

Na terenie przeszukiwanego obiektu zatrzymany został 49-letni mężczyzna. W piątek (16 kwietnia) przewieziono go do Prokuratury Rejonowej w Biskupcu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. 49-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 2 miesiące.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olsztyn. W domu miał prawie 4 kilogramy marihuany, a na strychu uprawę konopi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE