Nielegalna plantacja konopi w powiecie olsztyńskim. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia [WIDEO]

2021-04-19 10:49

W jednym z domów na terenie powiatu olsztyńskiego policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli prawie cztery kilogramy gotowego suszu. Na miejscu zatrzymano także 49-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa pomorskiego, który decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Nielegalną uprawę konopi funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie we współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku ujawnili w czwartek (15 kwietnia) na jednej z posesji na terenie powiatu olsztyńskiego. - Na strychu domu funkcjonariusze ujawnili plantację konopi innych niż włókniste. Na podzielonym na 4 części poletku rosło 488 roślin. W domu, w różnych pojemnikach oraz workach foliowych, policjanci znaleźli prawie 4 kilogramy suszu roślinnego oraz przyrządy i nawozy służące do uprawy konopi - informuje asp. Rafał Jackowski, rzecznik prasowy KMP w Olsztynie.

Na terenie przeszukiwanego obiektu zatrzymany został 49-letni mężczyzna. W piątek (16 kwietnia) przewieziono go do Prokuratury Rejonowej w Biskupcu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. 49-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 2 miesiące.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olsztyn. W domu miał prawie 4 kilogramy marihuany, a na strychu uprawę konopi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE