Nawet 10 cm śniegu na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia! [LISTA POWIATÓW]

i

Autor: pexels.com Nawet 10 cm śniegu na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia! [LISTA POWIATÓW]

Nawet 10 cm śniegu na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia! [LISTA POWIATÓW]

2021-11-26 14:40

Zima nadciąga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla niemal całej Polski - również dla części województwa warmińsko-mazurskiego. Które powiaty zostały objęte alertem? Szczegóły poniżej.

W województwie warmińsko-mazurskim sypnie śniegiem. I to mocno! Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przez intensywnymi opadami. Obowiązuje ono od piątku (26 listopada) od godziny 22.00 do soboty (27 listopada) do godziny 15.00. — Prognozowane są opady mokrego śniegu powodujące lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Najintensywniejsze opady wystąpią w godzinach 02:00 — 08:00 - informuje IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dotyczy takich powiatów jak: bartoszycki, lidzbarski, olsztyński, Olsztyn, działdowski, nidzicki, szczycieński, mrągowski, kętrzyński, węgorzewski, giżycki, piski, ełcki, olecki oraz gołdapski.

W tych dniach szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy oraz piesi. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem znacząco utrudniać będą warunki na drogach i chodnikach.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE