Mistrzostwa Polski w rallycrossie. Staniszewski tym razem drugi

2020-09-14 20:43
Zbigniew Staniszewski -  rallycross
Autor: Konrad Kodix Sieczkowski/kodixfoto.pl Drugie miejsce Staniszewskiego w drugiej eliminacji mistrzostw Polski rallycross

Drugą eliminację mistrzostw Polski w rallycrossie Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX zakończył na drugim miejscu, dzięki czemu pozostał liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. O rywalizacji Stanika w Słomczynie piszemy na ESKA Olsztyn!

Wrzesień to intensywna rywalizacja w Mistrzostwach Polski Rallycross. Tym razem rywalizacja odbyła się na Autodromie Słomczynie w dniach 12-13 września. Zmagania w najszybszej kategorii supercars jak zwykle przyniosły wiele emocji. Kwalifikacje obfitowały w wiele mrożących krew w żyłach sytuacji i zwrotów akcji. Po dwa zwycięstwa zanotowali Staniszewski i Jakub Przygoński w Peugeocie 208 RX. W finałowym biegu mniej błędów popełnił Przygoński i on wywiózł ze Słomczyna najwięcej punktów. Mimo to Staniszewski nadal pozostaje liderem cyklu. Z dorobkiem 56-ciu punktów o jeden wyprzedza Przygońskiego. Trzeci Marcin Wicik w Fordzie Focusie RX ma 10 punktów straty do lidera.

- Po tylu zawodach, testach i treningach samochód ustawiony mamy optymalnie. Niewiele tam rezerw więc jedziemy już na granicy możliwości auta i kierowcy – mówi Zbigniew Staniszewski. - Jedziemy na absolutnego maxa, a tniemy się z Kubą o dziesiąte części sekundy na okrążeniu. Rywalizacja jest niesamowita, o zwycięstwach decydują drobne błędy. Sobotnie kwalifikacje były bardzo efektowne. Szczególnie drugi bieg w którym zanotowałem kilkumetrowy lot. Moje koło najechało na koło Kuby i wyrzuciło przód auta. Wyglądało niebezpiecznie, ale skończyło się dobrze. Potem obróciło moich rywali i wygrałem ten bieg. W finale nie miałem już tyle szczęścia. Wyjechałem z pierwszego zakrętu na drugiej pozycji. Źle zrozumiałem mojego spottera i okrążenie wcześniej niż powinienem pojechałem jokera. Ewidentny mój błąd. Wyjechałem z jokera jako trzeci i blokowany przez Wicika dałem Przygońskiemu możliwość wypracowania dużej przewagi. Cóż, pracujemy dalej. Mamy dwa tygodnie do kolejnej eliminacji w Słomczynie. Liderujemy, ale przed nami arcytrudne batalie o tytuł mistrza Polski. O tytule zadecydują niuanse. Będzie ciekawie – podkreśla Staniszewski.

Słomczyn 12-13 września 2020

  • Jakub Przygoński Peugeot 208 RX           4:43,456
  • Zbigniew Staniszewski   Ford Fiesta RX    4:45,449
  • Marcin Wicik  Ford Focus RX                   4:51,163

Klasyfikacja cyklu Mistrzostw Polski

  • Zbigniew Staniszewski  29 + 27 = 56pkt
  • Jakub Przygoński  26 + 29 = 55 pkt
  • Marcin Wicik 24 + 22 = 46 pkt
Triathlon: Puchar Europy i Elemental Tri Series 2020 w Olsztynie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE