Mazury na lato: Festiwalove Mrągowo [AUDIO]

2022-08-09 14:52

Wiadomo nie od dziś, że „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Warto jednak dodać, że w tym mazurskim mieście słynącym z Pikniku Country, dzieje się znacznie więcej. Miejscowość zachwyca też swoim położeniem.

Eska Summer City Olsztyn! 41. Piknik Country & Folk Mrągowo 2022

Festiwalove Mrągowo

„Festiwalove Mrągowo” to przepis na tegoroczne lato artystyczne, podczas którego w każdy weekend dzieje się coś ciekawego. Jeśli wydawało się Wam, że Mrągowo zachwyci tylko fanów country, jesteście w błędzie.

W Mrągowie dzieje się przez całe lato, tak naprawdę w każdym tygodniu mamy sporo imprez. Już w weekend odbędzie się Festiwal Weselnych Przebojów. Potem mamy nasz tradycyjny Festiwal Kultury Kresowej. I jeszcze do końca sierpnia mamy kilka imprez, między innymi potężną imprezę sportową Fight Exclusive Night, czyli mieszane sztuki walki, będzie się działo, a lato zakończymy Pucharem Polski w Triathlonie – zapowiada burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. - w Mrągowie liczą się nie tylko imprezy, bo to klimatyczne miejsce, wiele jezior w granicach miasta, dobra baza hotelowa, mamy kilkadziesiąt restauracji i restauracyjek z pysznym jedzeniem. Można tu zjeść prawdziwe mazurskie dania. Można jeździć rowerem, spacerować, podróżować do okolicznych miejscowości, bo Mrągowo jest położone w centrum, a dookoła mamy takie miasta jak Ryn, Reszel, Giżycko, Szczytno, Kętrzyn, gdzie też można zobaczyć dużo dobrego, ale w Mrągowie zrobić sobie bazę do dalszych podróży.

Połsuchaj: o letniej odsłonie Mrągowa z burmistrzem Stanisławem Bułajewskim rozmawia Anita Zalewska

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?

Festiwal Weselnych Przebojów 2022

Kolejna już edycja odbędzie się 12 i 13 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Impreza organizowana jest z wielkim rozmachem. Skupia nie tylko znakomitych artystów, ale również fanów muzyki disco, która jest królową każdego wesela i każdego lata. Artyści Festiwalu Weselnych Przebojów 2022:

12 sierpnia (piątek), godz. 19.00: Masters * Classic * Boys * Sławomir * Golec uOrkiestra * Top Girls * Wojciech Gąssowski * Don Vasyl * Mariusz Kalaga * Staszek Karpiel Bułecka * Zespół Hamak * Power Play * Urszula * Brathanki

13 sierpnia (sobota), godz. 19.00: Wileki Jubileusz: 25-lecie zespołu Ich Troje, Gościnnie: Doda, Nocny Kochanek i inni

27. Festiwal Kultury Kresowej Dla Pokoju

Spotkanie z kulturą kresową umacniającą Dziedzictwo Kultury Polskiej to coroczne od 27 lat święto rodzin kresowych, a przede wszystkim uznanie dla Rodaków, dla ich ciągłej wierności dla języka i kultury polskiej. Festiwal naszych serc, myśli i naszej miłości wyrażający nasze wspólne wołanie o pokój u naszych sąsiadów. O pokój w Europie i na świecie. Nasz wspólny pokój.

Gośćmi koncertu galowego będą: Srebrna Kwinta (Ukraina), Liber Cante (Białoruś), Rodzinny Zespół Żychów (Białoruś), Polski Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Wilenka” (Litwa), Zespół Wokalny „Sukces” (Polska) oraz gość specjalny Dagadana (Polska/Ukraina). Choreografia Gabriela Łozowska wraz z młodszą grupą taneczną MCK.

Zapraszamy do amfiteatru Nad jezioro Czos w sobotę 20 sierpnia o godz. 18:00.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE