"Lalka" i "Ziemia Obiecana". Tematy egzaminu nie zaskoczyły maturzystów [AUDIO]

2021-05-05 0:28
Matura 2021
Autor: Katarzyna Sobotka W szkolnych ławkach, z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez egzaminów ustnych - rozpoczęły się matury 2021

W szkolnych ławkach, z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez egzaminów ustnych . Tak wygląda tegoroczny egzamin maturalny, który właśnie się rozpoczął. Na pierwszy ogień język polski. Tematy egzaminu na poziomie podstawowym nie zaskoczyły abiturientów. „Lalka” była jedną z najczęściej wymienianych lektur, które miałyby się pojawić na maturze.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021

Tegoroczna matura, jak i przygotowania do niej, jest wyjątkowa. Ze względu na pandemię, nie ma egzaminów ustnych. Maturzyści egzaminy piszą w szkole, w ławce, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. We wtorek odbył się pierwszy egzamin. Maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Posłuchajcie, co po egzaminie powiedzieli nam olsztyńscy maturzyści:

Jednym z tematów było „Czy ambicje ułatwiają nam osiągnięcie zamierzonego celu?”podziewałem się „Lalki” , więc ten temat wybrałem i pozostałych nawet nie pamiętam - mówił jeden z maturzystów.

Posłuchaj: z maturzystami z Olsztyna rozmawia Katarzyna Sobotka

W związku z pandemią i nauką zdalną przez większość roku szkolnego, matura w tym roku jest inaczej skonstruowana. Nie ma egzaminów ustnych. Żeby otrzymać świadectwo dojrzałości, wystarczy zdać obowiązkowe przedmioty na poziomie podstawowym. W środę odbędzie się egzamin z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego, który jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym.

Za abiturientów trzymamy mocno kciuki.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE