Koniec zakupów późnym wieczorem? Chcą skrócenia godzin otwarcia sklepów

2022-11-10 9:45
Koniec zakupów późnym wieczorem? Handlowa Solidarność apeluje o skrócenie godzin otwarcia marketów
Autor: pexels.com

Koniec zakupów późnym wieczorem? Handlowa "Solidarność" zaapelowała o skrócenie godzin otwarcia hiper- i supermarketów oraz dyskontów spożywczych, uzasadniając to kryzysem energetycznym. Apel trafił do zrzeszającej sieci handlowe Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD).

Handlowa Solidarność apeluje o skrócenie godzin otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych

Związkowcy chcą skrócenia godzin otwarcia sklepów wielkopowierzchniowych. W piśmie skierowanym do POHiD podkreślili, że funkcjonowanie marketów do późnych godzin nocnych nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

"Ruch w sklepach po godzinie 21.00 radykalnie spada. Z danych, które pozyskaliśmy, wynika, że w przypadku hipermarketów utarg między godziną 21.00 a 22.00 stanowi poniżej 1 proc. całodziennych przychodów sklepu. Z kolei w segmencie dyskontów jest to ok. 2 proc. całodziennego utargu" - wskazali związkowcy.

Zaznaczyli, że długie godziny otwarcia sklepów są skrajnie uciążliwe dla pracowników. Według handlowej "Solidarności" skrócenie godzin otwarcia sklepów pozwoliłoby choć częściowo zniwelować problem braku rąk do pracy w handlu i ogromnego przeciążenia pracowników. Ponadto - zdaniem związkowców - przyniosłoby sklepom oszczędności w zużyciu energii.

"Radykalne podwyżki cen energii, z którymi mamy do czynienia, sprawiają, że praca sklepów do późnych godzin nocnych jest jeszcze bardziej pozbawiona jakiegokolwiek ekonomicznego sensu" - wskazano w piśmie do POHiD.

Do której godziny sklepy miałyby być otwarte?

Powołując się na te argumenty, związek zaapelował o ograniczenie godzin otwarcia placówek handlowych zrzeszonych w organizacji maksymalnie do godziny 21.00.

POHiD potwierdził, że otrzymał pismo. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych.

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE