Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk samodzielnie w domu? Przepis jest banalnie prosty

2020-05-04 4:54 agada
Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Prosty przepis na domowy płyn dezynfekujący
Autor: pexels.com Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Prosty przepis na domowy płyn dezynfekujący

Zagrożenie koronawirusem wywołało ogromną panikę. Z półek sklepów w mgnieniu oka zniknęły wszystkie płyny i żele antybakteryjne. Jak więc zdezynfekować ręce? Ratunkiem jest przygotowanie własnego płynu/ żelu antybakteryjnego. To naprawdę proste. Jak zrobić samodzielnie płyn do dezynfekcji? Zobacz skuteczny i prosty przepis na ESKA.PL Olsztyn.

Jak zapobiec zakażeniu koronawirusem? Dezynfekuj ręce płynem

Najprostszym i skutecznym sposobem uniknięcia zarówno zwykłej infekcji, jak również groźnego koronawirusa jest właściwe i częste mycie rąk. - Aby było skuteczne, powinniśmy zdjąć przedtem biżuterię, pierścionki, zegarki. Najbardziej polecanymi preparatami, jeśli mówimy o myciu higienicznym, są mydła płynne. Na mydłach w kostce mogą osadzać się wirusy i bakterie. Trzy razy naciskamy łokciem podajnik. Na każdy etap mycia przeznaczamy po 5 sekund. Myjemy wierzch i spód dłoni, kciuki oraz nadgarstki. Wycieramy ręce jednorazowym ręcznikiem papierowym i, jeśli chcemy dodatkowo je zdezynfekować, wcieramy w dłonie płyn dezynfekujący, wykonując te same ruchy co przy myciu. Po tych czynnościach możemy uznać, że nasze ręce są wydezynfekowane – wyjaśnia dr n. med. Wiesław Pesta, chirurg z USK UWM.

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Instrukcja krok po kroku

Pamiętajmy, że sama woda nie wystarczy. Aby dezynfekcja rąk była skuteczna, powinniśmy użyć mydła oraz żelu lub płynu dezynfekującego. Niestety dostanie ich w sklepach graniczy z cudem. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto przygotować płyn dezynfekujący w warunkach domowych. Domowy specyfik odkażający można zrobić samodzielnie z olejków i alkoholu.

Prosty przepis na domowy żel/płyn dezynfekujący. Jak go zrobić?

Do przygotowania żelu antybakteryjnego potrzebujemy takich składników jak:

  • spirytus 95%
  • sok lub żel aloesowy
  • olejek eteryczny
  • opcjonalnie: witaminy A + E w kapsułce i/lub gliceryna

ROZTWÓR NALEŻY WSTRZĄSNĄĆ PRZED UŻYCIEM. To normalne, że powstaje osad. Obejrzyj filmik żeby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Red Lipstick Monster pokazuje, jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji rąk i przedmiotów

Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk w domu, opowiedziała również na swoim kanale YouTube Red Lipstick Monster. - Wszyscy ci, którzy myślą, że wystarczy zamoczyć ręce w wódeczce i są czyste, to się mylą. Mam dla Was skuteczny, prosty, domowy przepis na płyn do dezynfekcji rąk i wszystkich przedmiotów. - mówi youtuberka.

Koronawirus: Zenek Martyniuk uczy, jak myć ręce