ImprEskowa piguła

i

Autor: Pixabay.com

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-03-24 10:06

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Fuego Infernal – W piątek i sobotę (24 i 25 marca) impreza pod hasłem „Elegant Nights”. Podczas wydarzenia wystąpi Dj Allen Jay, a w sobotę gościnnie pojawi się Damian „Pinki” Pińkowski, saksofonista zespołu Enej. Odbędą się również pokazy taneczne z udziałem Nathalia Fok.

Mięta – W czwartek (23 marca) impreza „Mięta dla studenta & Boogie Night”, a masę niezapomnianych wrażeń zapewni Boston. W piątek (24 marca) „Dyskoteka szkolna”, a za sterami zasiądą Boston i Karton. W sobotę (25 marca) „Chłopaczki z miętowej ferajny”, a klubowe granie zapewnią Freek i Bolo.

Dobra Nocka – W czwartek (23 marca) odbędzie się „Studencka Nocka”, a o dobry klimat zadba Voodoo.

Kuźnia Społeczna – W piątek (24 marca) powraca do Olsztyna impreza Level, która będzie obchodziła swoje piąte urodziny w kuźniowych klimatach. Masę trapowych brzmień zapewnią: Kanse, Vache oraz Chromatic.

Koncertowo:

Scena Zgrzyt – W niedzielę (26 marca) będzie miał miejsce koncert zespołu heavy metalowego Hunter.

Galeria Sowa - W czwartek (23 marca) odbędzie się koncert zespołu Aphinitone, który obraca się w rock&rollowych klimatach. W niedzielę (26 marca) wystąpią Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen z tradycyjną muzyką norweską.

Aula im. Anny Wasilewskiej – W piątek (24 marca) zagra zespół Big Cyc z okazji 35-lecia istnienia kapeli.

GALA POLKA - MIKOŁAJKI

W sobotę (24 marca) w Mikołajkach odbędzie się Gala Polka - święto wszystkich kobiet, które łączy chęć niesienia pomocy, zrobienia czegoś wyjątkowego dla kobiet w przestrzeni, jakiej działają. Podczas gali dwanaście wyjątkowych kobiet będących wsparciem dla tysięcy kobiet, tworząc projekty niosące pomoc, a niejednokrotnie ratujące życie zostanie uhonorowanych statuetką. Podczas gali odbędzie się pokaz mody kolekcji wieczorowej, warsztat poprowadzony przez wyjątkową kobietę, znaną dziennikarkę Anetę Wronę. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja halo! Kobiety!, która w dniu gali będzie miała swoją inaugurację. Gala odbędzie się 25 marca br., w Hotelu Roberts Port Lake Resort & SPA w Mikołajkach.

Gala Polka 2023 Mikołajki

i

Autor: Gala Polka

Premiery kinowe:

John Wick 4 (akcja, kryminał) - Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie.

Święty (kryminał) - Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…

Sportowo:

W niedzielę (26 marca) o godzinie 15, Stomil rozegra 2 ligowy mecz z Motorem Lublin na stadionie przy Piłsudskiego. Uwaga!!! Kibice poniżej 16 roku życia wchodzą za przysłowiowego "zeta". Jak informuje Stomil Olsztyn: "Jeśli masz 16 lat lub mniej, płacisz złotówkę i przeżywasz z nami piłkarskie emocje!"

Kulturalnie:

W niedzielę i poniedziałek (26 i 27 marca) Teatr Młodych oraz goście, składem 22 artystów, przyjadą do Auli widowiskowo-konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie, gdzie przedstawią musical zatytułowany „Kosmos”. Jest to baśń opowiadająca o obiektach astronomicznych.

W piątek (24 marca) Planeta 11 zaprasza do udziału w otwartym spotkaniu z językiem i kulturą włoską. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmu produkcji włoskiej.

W piątek (24 marca) w Galerii Usługa wydarzenie pod hasłem „All Around Jazz cz. 1”. Jest to wyprawa dookoła brzmień i gatunków muzyki jazzowej. W ramach cyklu będą prezentowani znakomici muzycy z polskiej sceny jazzowej. Tym razem wystąpią: Joaquin Sosa, Franciszek Pospieszalski oraz Jakub Paulski.

Musical KOSMOS w Olsztynie

i

Autor: Teatr Młodych Musical KOSMOS w Olsztynie - Teatr Młodych

Zapowiedzi:

W sobotę i niedzielę (1 i 2 kwietnia) w olsztyńskiej Kuźni Społecznej odbędzie się kiermasz wielkanocny. Oprócz różnorodnych wystawców, na uczestników czekają ciekawe animacje oraz warsztaty.

W niedzielę (16 kwietnia) odbędzie się XX Bieg Jakubowy w formule dla małych (na 100 m) i dużych (na 10 km). Trwają zapisy na wydarzenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE