Giżycko: Przy plaży miejskiej powstanie lunapark z ogromnym kołem widokowym [WIZUALIZACJE]

2020-10-01 8:15

W Giżycku przy plaży miejskiej na stałe zagości ogromny lunapark z 40-metrowym kołem widokowym. O wydzierżawienie terenu w pobliżu plaży właściciele stacjonującego w sezonie wesołego miasteczka "Bajka" zwrócili się do władz już w ubiegłym roku. Jednak dopiero teraz zaczęły zapadać konkretne decyzje. O tym, jak ma wyglądać giżycki lunapark, przeczytasz na ESKA Olsztyn.

Giżycko: Przy plaży miejskiej powstanie lunapark z ogromnym kołem widokowym

Plaża miejska w Giżycku wkrótce zmieni się nie do poznania. Powstanie tam nie tylko ogromny kompleks rekreacyjny "Wodny Świat" z nowoczesną restauracją na jeziorze, ale również lunapark z 40-metrowym kołem widokowym. Dla przykładu to w Gdańsku ma 55 metrów.

Czytaj też:

Właściciele wesołego miasteczka "Bajka" już od kilkunastu lat stacjonują przy plaży miejskiej w Giżycku, jednak tylko w sezonie. W ubiegłym roku zwrócili się do władz miasta o wydzierżawienie 1 ha ziemi w pobliżu plaży na czas 29 lat. Teraz plany te stały się faktem. We wtorek (29 września) giżycka Rada Miasta podjęła decyzję o bezprzetargowym wydzierżawieniu gruntu. Okres najmu, zamiast 29 lat, wyniesie 15 lat.

- Co mnie osobiście cieszy, publicznie postawiłem 4 warunki dla właścicieli Lunaparku, po spełnieniu których zagłosuję ZA. W odpowiedzi na mój publiczny wpis, właściciele Lunaparku w przesłanym do przewodniczącego piśmie, wyrazili zgodę na 1. zarejestrowanie firmy w Giżycku (płacenie tu PiTu) 2. współpracę ze szkołami (szczególnie Elektrykiem) 3. Wprowadzenie systemu zniżek dla giżycczan posiadających Karty Mieszkańca oraz 4.wygląd parku rozrywki 1:1 z tym, które prezentowali podczas wizualizacji. - powiedział podczas sesji Paweł Andruszkiewicz - radny miejski w Giżycku.

Postawienie lunaparku w Giżycku na stałe skomentował również prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.

- Ustabilizowanie pobytu i wydłużenie okresu aktywności LUNAPARK BAJKA da szansę właścicielom LUNAPARKu BAJKA zbudowania wieloletniego programu inwestycyjno-rozwojowego z nowoczesnym wyposażeniem a miastu sprawdzonego przez lata partnera, atrakcje na dobrym poziomie bezpieczeństwa oraz bezpośrednie i pośrednie przychody do budżetu miasta. Pewnie nikt z Państwa nie ma wątpliwości, że funkcjonujący LUNAPARK za pośrednictwem swojej klienteli przyczynia się również do zwiększonych obrotów handlowych okolicznych barów, barków i kramów płacących podatki do kasy miejskiej. Jestem pewny, że każdy zna życiowe, iż nie to „złoto co się świeci” i nie musi być najlepszy ten oferent, który więcej obiecuje niż potem realizuje. - czytamy opinię Stanisława Tołwińskiego opublikowaną w mediach społecznościowych przez burmistrza miasta.

Lunapark w Giżycku. Jak będzie wyglądał?

Jak informują właściciele lunaparku, inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. Pierwszy z nich - przygotowanie nawierzchni, utworzenie alejek i podłączenie wszelkich mediów - będzie bardzo czasochłonny i uzależniony od warunków pogodowych. W drugim etapie rozmieszczone zostaną wszystkie urządzenia. W trzecim stworzona zostanie mała architektura, czyli m.in. wodospad, fontanna, klomby, nasadzenia, pałąki z kwiatami, ławki, ozdobne oświetlenie, profesjonalne ogrodzenie, brama wejściowa, kasy biletowe, budynek socjalny dla pracowników, toalety.  Wszystko to ma zostać utrzymane w klimacie żeglarskim, mazurskim, wodnym, zarówno kolorystyka, jak i elementy ozdobne (syrenka, kotwica, koniki morskie). Znajdzie się również miejsce relaksu dla rodziców i opiekunów oraz bawiących się dzieci. W czwartym etapie natomiast zakupione zostanie nowe młyńskie koło o wysokości około 40 metrów. Na koniec właściciele stworzą mini centrum badawcze, w którym dzieci i młodzież (np. z Giżyckiego Elektryka) będą mogły w sposób namacalny i doświadczalny poznać pracę urządzeń lunaparkowych, gdzie wykorzystane jest wiele rozwiązań z dziedziny automatyki, robotyki, elektroniki, informatyki.

ESKA XD #003
Posłuchaj, jak fazy Księżyca wpywają na zdrowie ludzi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE