Ełk. Dzieci dokonały kilkunastu kradzieży sklepowych. Łupem padły SŁODYCZE

2021-06-01 12:50
Ełk. Dzieci dokonały kilkunastu kradzieży sklepowych. Łupem padły słodycze
Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Ełk. Dzieci dokonały kilkunastu kradzieży sklepowych. Łupem padły słodycze

W Ełku dzieci dokonały kilkanastu kradzieży sklepowych. Najwięcej na sumieniu mają dwaj koledzy w wieku 13 i 14 lat, którzy wspólnie kradli w różnych sklepach. Ich łupem padały przede wszystkim słodycze oraz napoje. Do kradzieży namawiali też inne dzieci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z Ełku otrzymali w ostatnim czasie zgłoszenia o kilkunastu kradzieżach sklepowych dokonywanych przez dzieci. Najwięcej takich czynów mają na koncie dwaj koledzy w wieku 13 i 14 lat. W maju zostali ujęci przez sklepową ochronę, gdy ukradli bułkę i lody. W trakcie ustaleń okazało się, że to nie pierwsza kradzież 13 i 14-latka. Zapisy z kamer pokazały, że chłopcy wspólnie kilkukrotnie odwiedzali różne sklepy na terenie miasta, wybierali drobne słodycze, lody lub napoje, po czym bez płacenia pospiesznie wychodzili na zewnątrz.

- Czujni pracownicy ochrony ujęli także 14-latka, który próbował wybiec ze sklepu z ukradzionym piwem i cukierkami miętowymi. Nastolatek najwyraźniej nie spodziewał się, że jego próby ukrycia alkoholu w swojej odzieży są obserwowane na sklepowym monitoringu i doprowadzi to do interwencji policji - informuje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z biura prasowego ełckiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Policjant z grupy SPEED dogonił motocyklistę... rowerem. Zobacz NAGRANIE!

Podobnie postępował 8-latek, który uległ namowom starszych kolegów i kilkukrotnie kradł napoje i chipsy. - O niewłaściwym zachowaniu nastolatków wobec młodszego kolegi, mogącym świadczyć o demoralizacji, także zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich - dodaje.

Raport z anteny 1.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE