Bartniki. Ogromny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła. Tylko 4 zwierzęta udało się uratować

2021-09-22 8:46
Bartniki. Ogromny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła. Tylko 4 zwierzęta udało się uratować
Autor: Paweł Kicowski Bartniki. Ogromny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła. Tylko 4 zwierzęta udało się uratować

W gospodarstwie rolnym w Bartnikach w powiecie Lidzbark Warmiński nocą wybuchł ogromny pożar. Spłonęła obora, w której było 150 sztuk bydła - zdołano uratować tylko 4 zwierzęta. Spalił się także ciągnik rolniczy - poinformowała PAP straż pożarna. Straty wstępnie oszacowano na 2 mln zł.

Obora, w której wybuchł pożar, zbudowana była z płyty warstwowej, tj. materiału, który pomiędzy zewnętrznymi ścianami z blachy ma piankę poliuretanową. - W wyniku pożaru wydobywało się dużo dymów pożarowych i przebywające w oborze zwierzęta udusiły się nimi. Potem część z nich uległa także spaleniu - poinformował PAP oficer operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Paweł Gryciuk.

W oborze było 150 sztuk bydła, zdołano wyprowadzić z pożaru tylko 4 zwierzęta. Spaleniu uległ także zaparkowany w budynku traktor rolniczy. Wstępnie wysokość strat oszacowano na 2 mln zł.

Z ogniem przez blisko trzy godziny walczyło 8 zastępów strażaków zawodowych z Lidzbarka Warmińskiego oraz zastępy ochotników z powiatu lidzbarskiego i bartoszyckiego. Przyczyna wybuchu ognia jest na razie nieustalona.

(PAP)

Raport z anteny 21.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE