Wybierał przypadkowe osoby, a potem je atakował. Jednej złamał nogę!

2021-10-20 15:52
Agresywnego mężczyznę,  który atakował przypadkowe osoby zatrzymali policjanci
Autor: KMP Nowy Sącz Agresywnego mężczyznę, który atakował przypadkowe osoby zatrzymali policjanci

Agresywnego mężczyznę, który w Nowym Sączu bez powodu bił przypadkowo spotkane osoby zatrzymali policjanci. To mieszkaniec powiatu gorlickiego. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Napastnik najpierw pojawił się w jednym z miejskich parków, gdzie zaatakował mężczyznę siedzącego na ławce. Ciosy były na tyle silne, że złamał mu nogę. Następnie podszedł do kolejnego mężczyzny i bez powodu zaczął go uderzać pięściami po głowie i ciele. Podciął mu też nogi i ściskał za szyję. Chwilę później na parkingu jednego ze sklepów podszedł do samochodu, kopiąc w drzwi pojazdu zażądał od kierowcy pieniędzy, po czym wyszarpał go z samochodu, przewrócił na ziemię i zaczął bić.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy. Na widok policjantów zaczął uciekać lecz bardzo szybko został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu gorlickiego został przewieziony do sądeckiej komendy. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Jak się okazało zatrzymany 31-latek na swoim koncie ma więcej takich ataków. Tydzień wcześniej również na terenie Nowego Sącza mężczyzna bez powodu uderzył pięścią w nos innego mężczyznę, a kolejnemu groził i uszkodził jego mienie.

Mieszkaniec powiatu gorlickiego usłyszał liczne zarzuty. Rozboju, spowodowania uszczerbku na zdrowiu kilku osób z pobudek chuligańskich, kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia. Na wyrok mężczyzna poczeka jednak za kratkami, bo sąd wysłał go na trzy miesiące do aresztu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE