Wakacje nabierają tempa. Uważajmy nad wodą. Przypominają ratownicy WOPR!

2022-07-04 13:50
Uwaga nad wodą.  WOPR ma sporo pracy
Autor: Sądeckie WOPR Uwaga nad wodą. WOPR ma sporo pracy

Coraz więcej pracy mają ratownicy WOPR, którzy patrolują Jezioro Rożnowskie. Od początku wakacji wodnych interwencji było już kilka. Na szczęści nikomu nic się nie stało.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miniony weekend. Podczas rutynowego patrolu ratownik Sądeckiego WOPR zauważył tonącą jednostkę. Na miejsce wysłano dwa zespoły ratowników z posterunku alarmowego. Z wody podjęte zostały dwie osoby, a tonący skuter zabezpieczono i odholowano do brzegu. Brakowało kilku minut aby skuter poszedł na dno. 

Osoby, które pływały skuterem miały założone kamizelki asekuracyjne i nie zagrażało im niebezpieczeństwo. 

Przy tej okazji ratownicy Sądeckiego WOPR apelują o sprawdzanie stanu technicznego sprzętu pływającego, ale też o ostrożne korzystanie z wody.

Korzystajmy tylko ze sprawnego technicznie sprzętu pływającego, na łódkach czy rowerkach wodnych zawsze zakładamy kamizelki ochronne. Do kąpieli wybierajmy tylko te miejsca, które są do tego wyznaczone. Unikajmy dzikich kąpielisk. Do wody nie wchodzimy też po alkoholu – mówi Dariusz Gerhardt szef Sądeckiego WOPR.

QUIZ. Jedzenie na literę B

Pytanie 1 z 17
Barszcz to:

Jeżeli na jeziorze zastanie nas burza czy deszcz, to jak najszybciej starajmy się dopłynąć do brzegu. Nie zawsze musi to być port, z którego wypłynęliśmy.

Jeżeli widzimy zagrożenie nad wodą, zadzwońmy na numer ratunkowy 691 609 999 lub alarmowy 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE