W Nowym Sączu trwa Kongres Kultury Regionów

2021-10-21 12:00
konkgres kultury regionów
Autor: Piotr Droździk

„Woda jest kobietą” - pod tym hasłem w Nowym Sączu odbywa się Kongres Kultury Regionów, który organizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Przyjechali na niego uczestnicy z całej Polski. Przypominają oni, jak ważna jest lokalna kultura, folklor i tradycje.

Kongres Kultury Regionów w Nowym Sączu organizowany jest już po raz siódmy. W tym roku w głównej mierze poświęcony jest on kobietom, ich roli w kulturze, folklorze, ale też w podtrzymywaniu tradycji. W planie Kongresu są spotkania, warsztaty, ale też wykłady, w których biorą udział przedstawiciele wielu regionów Polski. Od morza po góry.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska

To są samorządowcy, to są ludzie zajmujący się promocją, ale też twórcy kultury, członkowie zespołów regionalnych i ich kierownicy. Najważniejszym słowem klucz dotyczące Kongresu Kultury Regionów jest spotkanie. Chodzi o spotkanie ludzi, którzy gromadzą się wokół niematerialnego dziedzictwa kultury, praktykowanego, tworzonego w różnych regionach Polski. I mamy właśnie gości z każdego zakątka Polski – wyjaśnia Małgorzata Broda z MCK Sokół, która koordynuje Kongres Kultury Regionów.

Sonda
Czy byłeś/aś już na jakimkolwiek wydarzeniu kulturalnym w tym roku?

Spotkania i wykłady odbywają się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, a warsztaty między innymi w Podegrodziu, Rytrze czy Krynicy. W sumie zaplanowano 20 różnych warsztatów. Swoich sił uczestnicy spróbują w hafcie krzyżykowym, czy rzeźbieniu w glinie, ale też odbędą się warsztaty tańca, czy reżyserii. Kongres Kultury Regionów zakończy się w piątek, 22 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE