W Nowym Sączu pojawi się kolejne serce na plastikowe zakrętki?

2020-11-02 11:59
Serce na plastikowe zakrętki przed ratuszem
Autor: Darek Ryś Serce na plastikowe zakrętki przed ratuszem

Pomysł ustawienia drugiego takiego serca w mieście ma miejski radny Krzysztof Ziaja. To po sukcesie tego, które stoi przy ratuszu od wakacji. Co kilka dni zapełnia się ono po brzegi zakrętkami. Gdzie stanie drugie? Planów jest kilka.

Są szanse na to, że kolejne serce na plastikowe zakrętki pojawi się w Nowym Sączu. To, które ustawiono na Rynku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdego dnia sądeczanie przynoszą tam zakrętki od butelek. Dlatego też Krzysztof Ziaja nie wyklucza, że w Nowym Sączu powinno pojawić się drugie takie w zupełnie innym miejscu.

Z kilkumiesięcznej obserwacji można powiedzieć, że pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród mieszkańców. Mniej więcej dwa do trzech razy w tygodniu pojemnik jest opróżniany. Nakrętki są sprzedawane, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży trafiają do potrzebujących za pośrednictwem parafialnego oddziału Caritas przy bazylice Świętej Małgorzaty – mówi Krzysztof Ziaja.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Zdaniem radnego serce powinno stanąć w miejscu, w którym w ciągu dnia pojawia się wielu sądeczan – mogą to być okolice Dworca Autobusowego przy Placu Dąbrowskiego. Podobne serca pojawiły się też w innych miastach Małopolski. Takie zbiorniki na plastikowe zakrętki stanęły między innymi w Korzennej czy Rzezawie. Sadecki radny Krzysztof Ziaja słynie z nietypowych pomysłów. W październiku z jego inicjatywy w Nowym Sączu postawiono dwa kontenery na elektrośmieci. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE