Nietypowe kontenery stanęły w Nowym Sączu. Można tam wrzucać elektrośmieci [ZDJĘCIA, FILM]

2020-10-16 8:52 MR

Na razie znajdziemy je w dwóch lokalizacjach – na osiedlu Millenium i przy hali MOSiR. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to kontenery na elektrośmieci pojawią się też w innych miejscach Nowego Sącza. Do czego służą i jakie dokładnie śmieci powinny tam trafiać? Przeczytacie na Eska Nowy Sącz.

Nie do śmieci, ale do specjalnych kontenerów. W Nowym Sączu pojawiły się punkty, do których można wrzucać elektroodpady, takie jak między innymi zużyte baterie, tusze do drukarek, czy płyty CD. Pierwsze punkty zbiórki drobnych elektroodpadów powstały przy ul. Nadbrzeżnej i ul. Rejtana.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Są to specjalne pojemniki, które zostały przytwierdzone do chodnika – wyjaśnia radny miasta i pomysłodawca ustawienia kontenerów, Krzysztof Ziaja. - Składają się one z siedmiu komór, które są odpowiednio opisane i oznaczone. Można do nich wrzucać płyty CD, spalone żarówki, baterie, ładowarki, telefony komórkowe. Te elektroodpady będą zbierane i poddawane recyklingowi.

Każdy taki kontener składa się z siedmiu tub, gdzie każda ma pojemność 33 litrów. Lokalizacje wybrano nie przypadkowo. Kontenery pojawiły się na dwóch dużych osiedlach. Mieszkańcy będą mogli pozbyć się tam elektrośmieci bez konieczności wyjazdu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jeśli pomysł się sprawdzi, to miasto podobne kontenery ustawi na innych osiedlach.

POSŁUCHAJ: Krzysztof Ziaja, radny Nowego Sącza o punktach zbiórki elektroodpadów