Uczniowie klas mundurowych z certyfikatami skracającymi służbę przygotowawczą

2021-05-07 11:12 MR
spotkanie z generałem
Autor: MR

Nauka w klasach mundurowych opłaciła im się i to podwójnie. Tegoroczni absolwenci takich klas, które działają w Zespole Szkół numer 2 w Nowym Sączy dostali specjalne certyfikaty, które skracające służbę przygotowawczą w wojsku.

Te dokumenty skrócą im służbę przygotowawczą w wojsku. Ponad 60 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół numer 2 w Nowym Sączu dostało specjalne certyfikaty, które przyspieszą ich karierę w polskiej armii. Większość młodych mundurowych marzy o pracy w wojsku, dlatego takie dokumenty mogą być dla nich świetną przepustką.

Uciekał z prędkością ponad 200 km/h

Dzięki tym certyfikatom służbę przygotowawczą przejdą w ciągu 12 dni. Dla przykładu osoba „z ulicy”, która pójdzie do Wojskowej Komendy Uzupełnień i zgłosi chęć odbycia takiej służby, przejdzie ją w ciągu 28 dni – wyjaśnia Sławomir Szczerkowski, szef sądeckiej jednostki „Strzelec” i dyrektor Zespołu Szkół numer 2.

W trakcie rozdania certyfikatów obecny był również generał Artur Dębczak, dyrektor Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Tu warto dodać, że Zespół Szkół numer 2 w Nowym Sączu podpisał też umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej o współpracy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl