To miejsce zmieni się nie do poznania. Mieszkańcy Nowego Sącza już mogą się cieszyć!

2021-04-12 18:00 DR
Kocie Planty doczekają się remontu.  Prace mają ruszyć już wkrótce
Autor: Dariusz Ryś Kocie Planty doczekają się remontu. Prace mają ruszyć już wkrótce

Nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku dostaną mieszkańcy Nowego Sącza. Chodzi o Kocie Planty, które jeszcze w tym roku zmienią swój wygląd. Miasto wybrało właśnie firmę, która to miejsce ma odmienić.

Kocie Planty to zielony teren w rejonie skrzyżowania ulicy Kunegundy, Jagielońskiej i Grodzkiej. Mimo, że często można tam spotkać osoby wypoczywające, to samo miejsce jest mało atrakcyjne. Kilka ławeczek, betonowy chodnik i zniszczone schody. To jednak się zmieni.

Powstaną tam między innymi nowe alejki spacerowe, miejsca do wypoczynku, małe oczko wodne z fontanną czy mini tarasy widokowe. Coś dla siebie znajdą tam także ci, którzy lubią bardziej aktywny styl życia - zapewnia wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.

Mówi Artur Bochenek wiceprezydent Nowego Sącza

Remont Kocich Plant ma kosztować około półtora milina złotych. W ubiegłym roku w tamtym rejonie Nowego Sącza przebudowano też skrzyżowanie ulicy Grodzkiej, Jagiellońskiej i Kunegundy. Powstało tam nowe rondo, chodniki i oświetlenie uliczne. Wcześniej odnowiono też schody, które z kocich plant prowadzą w kierunku osiedla Wólki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl