Stary Sącz. Najpiękniejsze polskie pejzaże w Galerii IMO [ZDJĘCIA]

2023-01-20 11:00

Takiej wystawy w Starym Sączu jeszcze nie było. W Galerii IMO można oglądać prace polskich artystów, którzy malują głównie pejzaże. W sumie w Starym Sączu do zobaczenia jest blisko 50 prac. Wystawa nosi tytuł „Wszystkie pory pejzażu. Współczesne malarstwo polskie".

Stary Sącz. Galeria IMO pokazuje prace polskich pejzażystów

Na wystawie pokazywane są prace: Katarzyny Adamek-Chase, Stanisława Baja, Rafała Borcza, Krzysztofa Klimka, Olgi Pawłowskiej, Łukasza Patelczyka i Grażyny Smalej. Prace są bardzo zróżnicowane i jak zapewnia kuratorka wystawy, każdy będzie mógł odnaleźć tu obrazy, które przypadną mu do gustu.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Wiele osób będzie mogło odnaleźć tu pełną satysfakcję estetyczną, a nawet duchową. Pejzaż polski rozwija się w kilku kierunkach i ewoluuje z czasem. Są tu nie tylko tradycyjne podejścia wśród artystów młodego pokolenia, ale będą również inspiracje tym, co działo się w awangardzie XX wieku. Wybierając tych artystów, którzy pokazują tu swoje prace, kierowałam się poziomem prac, które tworzą, ich pozycją w świecie sztuki i faktem tego, jak ich obrazy będą korespondowały ze sobą – mówi Agnieszka Tes, kuratorka wystawy.

Wystawę pod tytułem „Wszystkie pory pejzażu. Współczesne malarstwo polskie" można oglądać do 9 kwietnia

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE