Policja z Nowego Sącza podsumowała akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

2021-10-06 12:55

Były spotkania z uczniami i nauczycielami, a także wzmożone patrole przy szkołach. Nowosądecka policja przez cały wrzesień prowadziła akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom poruszającym się po sądeckich drogach.

Podczas akcji, w rejonach 154 placówek edukacyjnych, policjanci pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych, przy okazji przypominając i ucząc najmłodszych prawidłowego zachowania się na drodze. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach placówek szkół, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu, a także na inne wykroczenia stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Morderstwo w Tarnowie

Od 1 do 30 września br. w okolicach szkół mundurowi ujawnili 2230 wykroczeń. W tym 847 kierowców jechało z nadmierną prędkością, 94 przejeżdżało nieprawidłowo przez przejścia dla pieszych, 88 osób prowadziło samochód bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w 12 przypadkach niewłaściwie przewożono dzieci w samochodach. W związku z tymi wykroczeniami policjanci nałożyli 1127 mandatów karnych, a w 391 przypadkach skierowali do sądu wnioski o ukaranie – mówi Justyna Basiaga, rzecznik prasowy nowosądeckiej Policji.

Poza tym w ramach akcji mundurowi sprawdzili 30 autokarów przewożących dzieci i młodzież, w dwóch przypadkach pojazdy nie nadawały się do jazdy.

Sonda
Dał/a/byś dziecku imię neutralne płciowo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE