Para buch! Koła w ruch! Pociąg retro wyjeżdża na tory. Pierwsza wycieczka w ten weekend!

2022-07-01 9:09
pociąg retro
Autor: Michał Rejduch Pociąg retro na stacji w Starym Sączu

Ruszają wakacyjne wycieczki pociągiem retro. Już w niedziele skład pojedzie z Nowego Sącza do Chabówki i z powrotem. Pasażerów, którzy wybiorą się na wycieczkę, czeka niespodzianka w Dobrej koło Limanowej.

Wycieczka z niespodziankami

Będzie to pierwsza w tym sezonie wycieczka. Zaplanowano ich jednak więcej. Składy pojadą również do Biecza, Tarnowa, Żabna czy Krynicy. Ciekawostką jest to, że pociągi pojadą trasą z Nowego Sącza do Chabówki. Rok temu organizatorzy wycieczek zapowiadali, że ze względu na planowany remont trasy skład nie będzie nią jeździł.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Modernizacja trasy została przesunięta na wrzesień, dlatego w lipcu i sierpniu bezie okazja, żeby przejechać się nią – mówi Łukasz Wideł, jeden z organizatorów przejazdów.

Sonda
Czy podoba Ci się pociąg retro

Najstarsza trasa kolejowa w Małopolsce?

Niedzielny skład pociągnie historyczna lokomotywa spalinowa SM42-1031 z 1979 roku oraz wagony retro 2 klasy z lat 1930 – 1963. Uczestnicy wycieczki będą mogli wysiąść w Dobrej koło Limanowej, gdzie odbędzie się Galicyjski Piknik Kolejowy, w którego trakcie odbędzie się bicie rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej. Pociąg jednak pojedzie dalej, bo do Chabówki, gdzie pozostali pasażerowie będą mogli zwiedzić skansen taboru kolejowego. Tu warto dodać, że trasa Chabówka – Nowy Sącz ma blisko 140 lat i do tej pory znajdują się przy niej historyczne budynki stacyjne. Rozkład jazdy pociągu retro znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE