Nowy Sącz: Dom Pomocy Społecznej szuka wolontariuszy. Mile widziani niewierzący w koronawirusa

2020-08-24 9:56 NM
staruszka
Autor: Pixaby Nowy Sącz: Dom Pomocy Społecznej szuka wolontariuszy. Mile widziani niewierzący w koronawirusa

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nowym Sączu pilnie potrzebuje rąk do pracy. W ośrodku zdiagnozowano ognisko koronawirusa. Zgłosić może się każdy, jednak mile widziani się niewierzący w pandemię COVID-19. - Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu - apeluje zakonnica Agnieszka Gil.

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia. W zeszłym tygodniu w kraju zanotowano najwięcej nowych potwierdzonych przypadków od marca (ponad 900). Ogniska COVID-19 wybuchają w kolejnych miejscach. Jednym z nich jest Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Nowym Sączu. Zarażonych jest w sumie 86 osób (16 pracowników i 70 mieszkańców). Wszyscy zostali odizolowani, 10 osób trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

DPS w Nowym Sączy apeluje o pomoc. Z wyjątkowym przesłaniem zwróciła się zakonnica Agnieszka Gil. Do wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej zaprasza bowiem osoby, które uważają, że... koronawirusa już nie ma.

Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc! (...) Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma... nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc na pewno będzie bardziej efektywna, bez stresu - napisała siostra Agnieszka Gil na Facebooku.

ESKA Summer City - Jakie są najlepsze miejsca w Wiśle?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o fiberoskopii, badaniu nosogardła i nie tylko. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.