Nowy most na Dunajcu jest już gotowy. W poniedziałek pojadą nim samochody!

2021-10-22 16:10
W poniedziałek drogowcy otworzą most na Dunajcu w Kurowie
Autor: Darek Ryś W poniedziałek drogowcy otworzą most na Dunajcu w Kurowie

Kierowcy już mogą odliczać godziny. W poniedziałek drogowcy puszczą samochody na nowy most na rzece Dunajec koło Nowego Sącza. Taka przeprawa powstała w miejscowości Kurów na drodze krajowej numer 75 Brzesko – Nowy Sącz.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad most właśnie przeszedł pomyślnie próby obciążenia. Zarówno dynamiczną, jak i statyczną. Testy wypadły dobrze, a to pozwala na udostępnienie mostu kierowcom.

Samochody na nowy most będą puszczone już w poniedziałek około godziny 13.00.

Posłuchaj Tomasza Pałasińskiego dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA

Nowy most w Kurowie ma ponad 600 metrów długości i prawie 18 metrów szerokości. Na odcinku dwóch kilometrów przebudowano też drogę krajową numer 75. Całość kosztuje prawie 190 milionów złotych.

Otwarcie mostu dla samochodów nie oznacza jednak końca prac w Kurowie, bo roboty wykończeniowe zaplanowano jeszcze na wiosnę przyszłego roku.

Most w Kurowie na Dunajcu, którym teraz jeżdżą samochody ma ponad 80 lat, jest wąski i mocno wysłużony. Pamiątką po konstrukcji, która przejdzie do historii będzie punkt widokowy, który drogowcy urządzą na jednym z przyczółków starej przeprawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE