Nowe ronda pojawią się w Nowym Sączu. Między innymi na Alejach Piłsudskiego

2022-05-12 17:57
Nowe ronda pojawią się w Nowym Sączu.  Między innymi na Alejach Piłsudskiego
Autor: Darek Ryś Nowe ronda pojawią się w Nowym Sączu. Między innymi na Alejach Piłsudskiego

Kolejne nowe ronda pojawią się na mapie Nowego Sącza. Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na przebudowę dwóch skrzyżowań na Alejach Piłsudskiego.

Nowe ronda zaplanowano w miejscach, gdzie Aleje Piłsudskiego spotykają się z ulicą Kamienną, a także ulicą Nawojowską. W rejonie ulicy Kamiennej zaplanowano rondo turbinowe o średnicy 50-60 metrów, z którego będzie można wjechać w ulicę Kamienną oraz ulicę Bolesława Prusa. Natomiast na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Nawojowską powstanie mniejsze rondo o średnicy 30 metrów.

Przy tej okazji przebudowy wspomnianych skrzyżowań będą też odnowione zatoki autobusowe, chodniki i ścieżka rowerowa.

Jeżeli nie będzie problemów z przetargiem, to Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu liczy, że nowe ronda na Alejach Piłsudskiego w powstaną jeszcze w tym roku.

Aleje Piłsudskiego to jedna z głównych ulic w mieście. Są częścią drogi krajowej numer 75, która prowadzi między innymi w kierunku Krynicy Zdroju. W ostatnich latach ta ulica na kilku odcinkach też przeszła generalny remont.

Quiz o markach, których już nie ma

Pytanie 1 z 10
Przedsiębiorstwo lotnicze zaczęło produkować te samochody w 1947 roku. Chodzi o markę

Nowe ronda miasto planuje też w ramach przebudowy ulicy Jana Pawła II oraz, na ulicy Freislera, a także w dzielnicy Mała Poręba.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE