Kryta pływalnia w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Kryta pływalnia w Nowym Sączu

Inwestycje

Na kilka miesięcy zamkną krytą pływalnię w Nowym Sączu. Wiemy od kiedy!

2023-06-15 7:21

Rusza długo zapowiadany remont krytej pływalni w Nowym Sączu. Będą to pierwsze takie prace od ponad 20 lat. Niestety na kilka miesięcy basen trzeba zamknąć. Mieszkańcy Nowego Sącza mają ostatnią okazję, żeby skorzystać z pływalni.

Nowy Sącz. Zamykają krytą pływalnię

To ważne przypomnienie dla fanów pływania z Nowego Sącza. Rusza przebudowa krytej pływalni przy ulicy Nadbrzeżnej. To oznacza, że basen będzie zamknięty. W tym czasie będzie można korzystać z basenu otwartego nad Łubinką. Wnętrze krytej pływalni zmieni się nie do poznania. W planach jest między innymi przebudowa szatni, recepcji oraz głównego wejścia do budynku.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Sam remont basenu rozpoczynamy w poniedziałek, 19 czerwca. Basen będzie zamknięty do połowy albo do końca września. Będzie to generalny remont holu wejściowego oraz szatni. Skuwamy wszystkie płytki, wymieniamy instalacje, toalety, dołożymy jedno duże jacuzzi na sali basenowej — mówi dyrektor MOSiR Marcin Rojna.

Nowy Sącz. Nowoczesna kryta pływalnia ze strefą spa

Remont krytej pływalni w Nowym Sączu zaczyna się już w poniedziałek 19 czerwca. Basen ponownie zacznie działać jesienią. Wtedy też otwarta będzie nowa strefa saun i spa, która też jest tam budowana. Prace w obiekcie MOSiR mają kosztować ponad 5 milionów złotych. Większą część pieniędzy MOSiR dostał z programu "Polski Ład". Miasto dołożyło do remontu ponad 600 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE