Można już zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Jak to zrobić?

2022-05-29 10:13
Można już zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza
Autor: Michał Rejduch Można już zgłaszać pomysły do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza

Można już składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Tym razem do podziału jest ponad trzy i pół miliona złotych. Na złożenie projektu w urzędzie miasta mamy czas do 13 czerwca. Potem wnioski zostaną sprawdzone i ruszy głosowanie.

Czego nam brakuje w Nowym Sączu?

Liczy się każdy pomysł! Sądeczanie znowu mają głos i mogą zmienić swoją okolicę. Do 13 czerwca można składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Do wydania jest 3 i pół miliona złotych. Pomysły mieszkańców miasta są przeróżne… Posłuchaj!

Posłuchaj, co zdaniem mieszkańców miasta powinno być sfinansowane z budżetu obywatelskiego

Jak zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego Nowego Sącza?

Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Nowego Sącza, czyli każda osoba zameldowana na pobyt stały lub czasowy, ale również taka, która jest wpisana do rejestru wyborców w Nowym Sączu. Swoje pomysły mogą zgłosić też osoby, które mieszkają w mieście i złoża specjalne oświadczenie. Każdy złożony projekt muzy być poparty przez jedną osobę. Swoje pomysły mogą zgłosić również osoby niepełnoletnie. W tym przypadku jest potrzebna jednak zgoda rodziców. Szczegóły znajdziecie na www.bo.nowysacz.pl. Listę projektów, które będą dopuszczone do głosowania, poznamy jesienią.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE