Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza zwiedzili komendę Policji [ZDJĘCIA]

2023-02-02 7:38

50 małych mieszkańców Nowego Sącza odwiedziło siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Nietypowe spotkanie z funkcjonariuszami zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”. Młodzi sądeczanie mogli bliżej poznać pracę policjanta, a także wzięli udział w ciekawej prelekcji.

Bezpieczne ferie w Nowym Sączu. Młodzi odwiedzili komendę Policji

Uczniowie sądeckich szkół, którzy spędzają ferie w mieście, wraz z opiekunami ze świetlic środowiskowych mieli wyjątkową okazję, by z bliska obserwować pracę policjantów, zobaczyć pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Swoją przygodę najmłodsi rozpoczęli w sali konferencyjnej na parterze budynku. Tam z policjantami Wydziału Prewencji przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie te, kluczowe podczas zimowego wypoczynku. Następnie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca technika kryminalistyki, a na koniec tego spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, na którym odcisnęli linie papilarne swoich palców.

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl

Najmłodsi zapoznali się również ze specyfiką służby funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Policjant drogówki pokazał im między innymi charakterystyczne elementy ubioru i sprzęt, jakim na co dzień posługują się mundurowi podczas przeprowadzania kontroli drogowych, natomiast w pobliżu podziemnego garażu dzieci mogły obejrzeć policyjny motocykl i radiowóz oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia – mówi Aneta Izworska z Policji.

Dzieci z Nowego Sącza odwiedziły komendę Policji

Podczas zwiedzania komendy nie sposób było ominąć stanowiska kierowania, gdzie mali sądeczanie spotkali się z oficerem dyżurnym, który opowiedział im o swojej służbie. Sporo emocji wzbudziła wizyta w policyjnej strzelnicy. Tam instruktor opowiadał między innymi o tym, jak trenują policjanci i jak obchodzą się z bronią oraz zaprezentował działanie urządzeń zamontowanych w tym pomieszczeniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE