Małopolska przygotowuje się do zimowych ferii. Turystów będzie sporo!

2022-01-12 16:39
Małopolska przygotowuje się do zimowych ferii
Autor: MUW Małopolska przygotowuje się do zimowych ferii

Już w poniedziałek 17 stycznia zaczynają się zimowe ferie. Na początek w pięciu województwach. W kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

W naszym regionie gości na pewno będzie dużo, bo góry ale też uzdrowiska i turystyczne miejscowości co roku przyciągają tłumy. Dlatego specjalne spotkanie, które było poświęcone przygotowaniom do zimowego wypoczynku zwołał wojewoda małopolski.

Do zimowych ferii przygotowała się między innymi małopolska policja, która zadba o bezpieczeństwo na drogach. Głównym zadaniem Policji będzie kontrola prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży, ale nie tylko.

We współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie, PSP i stacjami Sanepidu będziemy sprawdzać również miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dla bezpieczeństwa spędzających zimowy wypoczynek w górach policjanci patrolować będą stoki narciarskie, zwracając uwagę na zbyt brawurową jazdę i nietrzeźwych narciarzy oraz sprawdzając, czy dzieci, które nie ukończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach - mówi zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak.

W Małopolsce wyznaczono też stałe punkty kontroli autokarów zanim jeszcze wyjadą w trasę. O taką kontrolę mogą poprosić na przykład rodzice.

Obiekty, w których będzie organizowany zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży sprawdzili też strażacy pod kątem bezpieczeństwa pożarowego.

Ponadto jesteśmy dobrze przygotowani na ewentualność wystąpienia ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, takich jak np. niska temperatura, intensywne opady śniegu czy też wystąpienie oblodzenia. Jesteśmy również przygotowani, aby prowadzić ewakuację podczas awaryjnego zatrzymania kolei linowych – zapewnia małopolski komendant wojewódzki PSP Piotr Filipek.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy

W teren ruszą też pracownicy Inspekcji Sanitarnej. Na terenie województwa małopolskiego objętym nadzorem Małopolskiego Kuratora Oświaty do 10 stycznia zgłoszono 833 wypoczynki, w których będzie brało udział 32 273 uczestników.

W pełnej gotowości są też inne służby. Takie jak GOPR, TOPR, GDDKiA, ITD czy Nadzór Budowlany.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE