Kontrolowali kierowców, sprawdzali czy zasłaniamy usta i nos. Policja podsumowała święta

2021-04-06 15:42 DR
Policja podsumowała Święta Wielkanocne
Autor: KMP Nowy Sącz Policja podsumowała Święta Wielkanocne

Tegoroczne Święta Wielkanocne podsumowali policjanci z Nowego Sącza. Dodatkowe patrole można było spotkać głównie na drogach, ale też na osiedlach czy w miejscach publicznych.

Z policyjnych danych za ostatnie dni wynika, że pod względem bezpieczeństwa na drogach, tegoroczne święta na Sądecczyźnie były zbliżone do ubiegłorocznych.

W okresie od 2 do 5 kwietnia na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały cztery osoby. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Ponadto funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji. Natomiast podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych doszło do 4 wypadków, w wyniku których rannych zostało 5 osób. W tym czasie odnotowano 18 kolizji - mówi Justyna Basiaga z Policji w Nowym Sączu.

Podczas wielkanocnego weekendu na Sądecczyźnie policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a trzech miało w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rekordzista wpadł 2 kwietnia, jechał przez Łabową mając 2,8 promila. Dodatkowo za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym.

Policjanci kontrolowali nie tylko kierowców, ale też sprawdzali, czy nosimy maseczki ochronne. Niestety nie brakowało osób, które o takim obowiązku zapominały.

W okresie od 2 do 5 kwietnia w związku z naruszeniem nakazu zasłaniania maseczką ust i nosa, funkcjonariusze pouczyli 3 osoby, 79 ukarali mandatem karnym, a w 8 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie - dodaje Justyn Basiaga.

Tegoroczne Święta Wielkanocne podsumowali też strażacy z Nowego Sącza. Od 3 do 5 kwietnia było 48 interwencji. W tym 27 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. Najwięcej, bo 30 wyjazdów głównie do palących się suchych traw było w poniedziałek 5 kwietnia, w sobotę 3 kwietnia wyjeżdżano 11 razy, a w niedzielę 7 razy. 

Podczas Świąt Wielkanocnych w 2020 roku zanotowali 60 interwencji, w tym były 44 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl