Koniec ładowania samochodów elektrycznych na Rynku

2020-02-06 13:10
Koniec ładowania samochodów elektrycznych na Rynku
Autor: Dariusz Ryś Koniec ładowania samochodów elektrycznych na Rynku

Na Rynku w Nowym Sączy nie naładujemy już samochodów elektrycznych. Stacja, z której do tej pory mogli korzystać kierowcy nie działa.

Urządzenie wyłączono między innymi dlatego, że w tym roku ma być zlikwidowany parking przy ratuszu, gdzie stacja jest zamontowana. Sądeckie Wodociągi, do których urządzenie należy zapewniają, że znajdą dla niej nowe miejsce. Będą to okolice spółki.

-Przygotujemy teren jak tylko pogoda będzie nam sprzyjać. Ta stacja będzie dostępna dla wszystkich na warunkach komercyjnych. Z urządzeń będzie też korzystać sama spółka, która już teraz ma 4 samochody zasilane energią elektryczną - mów Tadeusz Frączek prezes Sądeckich Wodociągów.

Stacja do ładowania samochodów elektrycznych na płycie nowosądeckiego Rynku działała od jesienie 2018 roku. W nowym miejscu ma ruszyć na wiosnę.  Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że w Polsce jest około 8,5 tysiąca pojazdów elektrycznych i ponad 1000 stacji ładowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE