Kończy się remont skrzydła Pałacu Młodzieży. Zmiany są ogromne! [ZDJĘCIA]

2021-11-29 8:01

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku uda się zakończyć remontu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Takie prace trwają tam od kilku miesięcy. Budynek został rozbudowany, a wnętrze zmienia się nie do poznania.

Sale zostały powiększone

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już pod koniec tego roku gotowe będą wyremontowane dwie ważne sale w Pałacu Młodzieży. Od kilku miesięcy trwa przebudowa skrzydła, które przylega do ulicy Piastowskiej. Budynek został rozbudowany w kierunku podwórka. Pozwoliło to na powiększenie sali teatralnej. Zmienił się układ sal na pierwszym piętrze. Rozbudowano salę regionalną i stworzono dwie małe sale do prób.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Te dwie sale, a więc sala widowiskowa i regionalna, są całkiem inaczej zaaranżowane niż były do tej pory. W sali widowiskowej powstaje nowa scena, garderoba, mamy już reżyserkę. Będzie tam można organizować różne spektakle teatralne, prezentacje, spotkania czy przeglądy. Powiększona została także sala regionalna, gdzie na co dzień będą odbywały się próby zespołu Sądeczoki. Zmieniliśmy układ ścian, tak, że znalazła się tam też sala do prób kapeli – wyjaśnia wicedyrektor Pałacu Młodzieży Antonii Reszkiewicz.

Sonda
Często robisz zakupy przez internet?

Do remontu zostają jeszcze piwnice

To już kolejne takie prace w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Kilka lat temu generalny remont przeszło skrzydło budynku przylegające do Rynku. W tym czasie przez rok zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej numer 21. Kilka lat wcześniej wyremontowano galerię Pałacu i ostatnie piętro, gdzie są sale plastyczne. Na remont czekają jeszcze piwnice, w których w przyszłości mają powstać dodatkowe sale do zajęć.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE