Kolejna droga powiatowa w regionie idzie do remontu.  Tym razem na terenie gminy Kamionka Wielka

i

Autor: Maria Olszowska starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejna droga powiatowa w regionie idzie do remontu. Tym razem na terenie gminy Kamionka Wielka

Będą utrudnienia

Kolejna droga powiatowa w regionie idzie do remontu. Tym razem na terenie gminy Kamionka Wielka.

2023-03-30 16:00

To są dobre wiadomości dla kierowców z regionu sądeckiego. Głównie z gminy Kamionka Wielka, ale nie tylko. Rusza remont kolejnej ważnej drogi na Sądecczyźnie.

Tym razem fachowcy zabrali się za powiatową trasę na odcinku Kamionka Wielka - Kamionka Wielka. W sumie przebudowy doczeka się ponad 2,5 kilometrowy kawałek tej trasy.

W planach jest wymiana asfaltu oraz podbudowy, przebudowa poboczy, a także budowa trzech doświetlonych przejść dla pieszych, przy których pojawi się też radar informujący o prędkości pojazdów. Wykonane będzie też oznakowanie poziome i pionowego - mówi Adam Czerwiński szef Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

Całość będzie kosztować ponad 4 miliony złotych. Część pieniądze na takie roboty powiat nowosądecki zdobył z rządowego funduszu rozwoju dróg. Resztę dokłada z własnej kasy.

Jak dobrze pamiętasz lata 80.? QUIZ dla nostalgii

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?

Jeżeli nic nie będzie przeszkadzać, to roboty na trasie Kamionka Wielka – Kamionka Wielka zakończą się w połowie sierpnia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE