Kierowcy uważajcie na biegaczy! Mamy festiwal biegów. Będą utrudnienia na drogach

2021-09-10 16:39
Trwa festiwal Biegowy.  Uwaga na zawodników.  Niektóre ulice będą zamykane
Autor: KMP Nowy Sącz Trwa festiwal Biegowy. Uwaga na zawodników. Niektóre ulice będą zamykane

Na terenie powiatu nowosądeckiego mamy Festiwal Biegowy. Na zawodników będzie czekać kilkadziesiąt przeróżnych tras, które wytyczono w całym regionie. Także po drogach i miejskich ulicach. Dlatego kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

Festiwal Biegowy potrwa do niedzieli. W tym czasie przewidywane są spore utrudnienia w ruchu, szczególnie na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza, Chełmca, Podegrodzia i Nowego Sącza. To właśnie w tych miejscowościach będzie można spotkać zawodników.

Dlatego przez najbliższe dni kierowcy nie mogą jeździć na pamięć, bo na czas biegu niektóre drogi będą zamykane dla ruchu samochodów. Dotyczy to nie tylko tras lokalnych, ale też głównych dróg krajowych czy wojewódzkich. Zawodnicy będą się też pojawiać na ścieżkach rowerowych wzdłuż Dunajca czy Popradu oraz na kładkach i mostach nad tymi rzekami.

Mówi Przemysław Bawołek z Fundacji Sądeckiej, która organizuje festiwal

W samym Nowym Sączu największych utrudnień kierowcy muszą się spodziewać w sobotę między godziną 10:45, a 12:30. Natomiast w niedzielę między godziną 7:10. a 10:20. W tym czasie wiele ulic w centrum miasta będzie zamkniętych.

Organizatorzy i zawodnicy festiwalu biegowego proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o cierpliwość i wyrozumiałość oraz przepraszają za utrudnienia - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

W miejscach, gdzie wyznaczono trasy biegowe będzie policja oraz strażacy OSP, którzy będą kierować ruchem i podpowiadać kierowcom, jak ominąć zamknięte odcinki. Zablokowane trasy będą sukcesywnie odblokowywane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE