Sople na dachu

i

Autor: www.pixabay.com

Idzie ocieplenie. Straż Miejska z Nowego Sącza przypomina o usuwaniu sopli i śniegu z dachów

2023-02-10 8:03

Są bardzo niebezpieczne i należy je usuwać. Mowa o soplach i nawisach śnieżnych, które w ostatnich dniach pojawiły się na dachach i rynnach wielu budynków w Nowym Sączu. Zbliża się odwilż, a to oznacza, że zaczną one spadać na chodniki. Kto jest odpowiedzialny za ich usunięcie?

Nowy Sącz. Kto powinien usunąć śnieg z dachu?

Uwaga na lodowe sople oraz nawisy śnieżne, które po ostatnim ataku zimy znowu mogą pojawiać się nad naszymi głowami. Warto też pamiętać, że za porządek na dachach odpowiadają właściciele lub zarządcy obiektów. Dlatego to oni sople czy śnieżne nawisu muszą usuwać – przypomina nowosądecka Straż Miejska.

Eska Daje Szkołę #1 Co to jest inflacja?

Ten obowiązek spoczywa na właścicielach nieruchomości. Zgodnie z prawem powinni oni także usuwać śnieg z dachów po to, żeby nic nie stało się pieszym, którzy przechodzą pobliżu budynków. My, jako Straż Miejska kontrolujemy, czy właściciele nieruchomości, albo zarządcy usuwają sople i śnieg. Staramy się na początku pouczać, jakie są obowiązki, informujemy co robić. Jeśli coś jest notorycznie nieprzestrzegane, to wtedy musimy wystawić mandat — mówi Izabela Adamczyk ze Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

Nowy Sącz. Będzie ocieplenie pogody

Warto pamiętać, że jeden metr sześcienny śniegu może ważyć do 200 kilogramów, a jeżeli śnieg jest mokry to nawet do 800 kilogramów. W najbliższych dniach w Nowym Sączu powinniśmy się spodziewać plusowych temperatur, a co za tym idzie, śnieg będzie topniał i może się zsuwać z dachów, a to może być niebezpieczne dla pieszych, którzy przechodzą w pobliżu budynków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE