Będzie rozbudowa miejskiego monitoringu. Gdzie zamontowane zostaną kamery?

2021-04-13 7:35 MR
monitoring miejski
Autor: www.pixabay.com

Więcej kamer będzie się w Nowym Sączu. Rozbudowę swojego monitoringu planuje miasto. Nowe kamery pojawią się na pewno w Parku Strzeleckim, którego remont właśnie dobiega końca. Straż Miejska, która nadzoruje centrum monitoringu, kamery chce też zamontować w miejscach szczególnie niebezpiecznych na terenie miasta.

Miejski monitoring w Nowym Sączu będzie rozbudowany. Straż Miejska, która go nadzoruje, planuje uruchomić w mieście kolejne kamery. Znajdą się one w miejscach, które są szczególnie niebezpieczne. Te, które już działają, mają być wymienione na bardziej nowoczesne.

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?

Idziemy w kierunku przekazu sygnały cyfrowego, czyli światłowodami. Będziemy podnosić jakość tego monitoringu poprzez wymianę kamer – wyjaśnia Ryszard Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu. - Również reagujemy na sygnały mieszkańców. Mamy dziesięć lokalizacji, które zgłosili. My to będziemy chcieli objąć nadzorem. To między innymi przejście pod blokiem „Pekin”.

Posłuchaj: Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu, Ryszard Wasiluk o rozbudowie monitoringu

Nowosądecka Straż Miejska chce też objąć monitoringiem nowo wybudowany amfiteatr w Parku Strzeleckim oraz teren wokół niego. Obecnie Straż Miejska w Nowym Sączu ma ponad 80 kamer i całodobowe centrum monitoringu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!