17- letnia Sądeczanka walczy z ciężką chorobą. Pomóżmy Emilii pokonać glejaka

2021-02-19 12:00 MR
pomoc dla Emilii
Autor: https://www.siepomaga.pl/emilia-kantor

Wszystko zaczęło się niepozornie w kwietniu zeszłego roku. 17 – letnia uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Sącza po długiej serii badań usłyszała druzgocącą diagnozę – czwarty stopień glejaka pnia mózgu. Od tego czasu nastolatka przeszła kilka chemioterapii, poważną operację, teraz jest poddawana chemio i radioterapii. I tu pomoc lekarzy z Polski kończy się. Rodzina zbiera na wyjazd i leczenie w Niemczech.

Młoda Sądeczanka od kilku tygodni przebywa w szpitalu Krakowie - Prokocimiu i tam poddawana jest specjalistycznym zabiegom. Dziewczyna przechodzi radioterapię i chemioterapię. Niestety na tym pomoc lekarzy w Polsce kończy się. Rodzina konsultowała się z lekarzami w Stanach Zjednoczonych. Ci polecili klinikę w Niemczech w Bonn, gdzie podobne nowotwory leczy profesor Jarosław Maciaczyk. Matka dziewczyny skontaktowała się już z lekarzem.

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć. W Polsce po radioterapii nie ma już innych możliwości leczenia, jest jedynie chemia podtrzymująca. Guza nie można wyciąć. Zostaje nam tylko leczenie w Niemczech. Dlatego zbieramy pieniądze na leczenie Emilki w Niemczech. Nie wiemy jeszcze ile to może kosztować. Szacujemy że może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi nam Katarzyna Kantor, mama Emilii, która cały czas jest z córką w szpitalu w Krakowie.

Dokładna kwota ma być znana po pierwszej konsultacji w Niemczech. Ta będzie możliwa w momencie, gdy córka skończy radioterapię. Do zbiórki może się dorzucić każdy z nas. Informacje i link znajdziecie TUTAJ

W internecie odbywają się także aukcje przedmiotów, które mają zasilić konto zbiórki. Możecie je przeglądać TUTAJ

Zbiórkę dla dziewczyny wspiera także szkoła do której chodzi. Na razie nastolatka nie może uczestniczyć w zajęciach zdalnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl