Aula / szkoła

i

Autor: Canva

koniec roku szkolnego 2023/24

Życzenia na zakończenie roku szkolnego. Mądre cytaty i piękne wiersze dla nauczycieli

2024-06-20 16:08

Końcówka roku szkolnego to również czas refleksji i podsumowań. Uczniowie mają okazję zastanowić się nad swoimi osiągnięciami, sukcesami i wyzwaniami, z którymi musieli się zmierzyć. Nauczyciele natomiast mogą spojrzeć wstecz na swoje wysiłki, ciesząc się z postępów swoich podopiecznych. To dobry moment, by wyrazić swoją wdzięczność za wsparcie w trakcie nauki.

Każdego roku czerwiec przynosi ze sobą wyjątkowy czas pełen emocji i wzruszeń, kiedy to w szkole wybrzmiewa ostatni dzwonek, a uczniowie udają się na upragniony wypoczynek. Zanim jednak to nastąpi, dzieciom młodzież, rodzice i nauczyciele spotykają się na uroczystych apelach, by podsumować minione miesiące pracy i nauki. To moment, w którym można wyrazić wdzięczność i uznanie dla tych, którzy przez cały rok szkolny wkładali ogromny wysiłek w edukację młodych umysłów. Tradycyjnie, na zakończenie roku szkolnego 2023/24, uczniowie wręczają nauczycielom kwiaty i drobne upominki. To gesty pełne wdzięczności za trud i zaangażowanie, które pedagodzy wkładają w swoją pracę każdego dnia. Kwiaty symbolizują piękno i szacunek, a drobne prezenty są wyrazem uznania i podziękowania za czas poświęcony uczniom. Wiele osób decyduje się na to, by dołączyć do nich karteczki lub liściki, na których zapisane są życzenia dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Jeśli nie macie pomysły, co napisać tym razem, śmiało możecie skorzystać z naszych propozycji.

Viki Gabor o polskiej szkole. Stanowczo skomentowała zniesienie prac domowych

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 - życzenia

Zakończenie roku szkolnego to czas podziękowań, refleksji i radości. To moment, w którym każdy może poczuć, jak ważna jest edukacja i jak wielką rolę odgrywają w niej nauczyciele. Drobne gesty wdzięczności, mądre cytaty i piękne wiersze mogą dodać temu dniu wyjątkowego charakteru, podkreślając wagę wspólnie spędzonych chwil i osiągniętych sukcesów.

Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wieleZa naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.

--------------------------------------------------

Kiedy pójdę w świat,W daleką drogę, I gdy ciężko będzie mi,Gdy pomyślę: "już nie mogę"Wtedy w myślach będziesz Ty.Bo uczyłeś mnie by walczyć, by po słusznej stronie iść,Nauczycielu drogi, powiem prawdę, Taki jak Ty, chciałbym być.

--------------------------------------------------

Za serce, uśmiech, dobre słowo,

zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało

i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi

i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy.

Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.

Za to, że w tak wielu sytuacjach

mogliśmy zawsze na Panią liczyć...

-------------------------------------------------

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku

wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania

jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron." - Barbara Cage

Dziękujemy za fantastyczny rok szkolny 2023/2024.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 - mądre cytaty

W tym szczególnym dniu, obok kwiatów i upominków, warto także sięgnąć po mądre cytaty i piękne wiersze, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie podziękowań. Słowa mądrych myślicieli, pisarzy i poetów potrafią oddać to, co często trudno wyrazić w zwykłych słowach. Cytaty o edukacji, pasji do nauczania i wdzięczności mogą być inspirującym dodatkiem do życzeń, dodając im głębi i uroku.

"Z ludźmi jest tak jak z zegarkami! Najważniejsze jest to, co mają w środku" - Jan Brzechwa, „Tryumf Pana Kleksa”.

„Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować”. — Stefan Żeromski

"Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy" - Eric Emmanuel Schmitt, „Oskar i Pani Róża”.

"Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty" - Bolesław Prus.

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie”. — Paulo Coelho

„Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo”. — Piotr Szreniawski

”Prawdziwa edukacja nie polega jedynie na przyswojeniu kilku faktów z dziedziny nauki, historii, literatury czy sztuki, ale na rozwoju własnego charakteru”. — David O. McKay

”Mądrość.... nie wynika z wieku, ale z edukacji i nauki”. — Antoni Chekhov

"Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu" - Robert Collier.

„Edukacji nie osiąga się przez przypadek, trzeba jej szukać z zapałem i pilnie się nią zajmować”. — Abigail Adams

”Edukacja jest kluczem do otwarcia bram wolności”. — George Washington Carver

”Celem nauki jest rozwój, a nasze umysły, w przeciwieństwie do naszych ciał, mogą nadal rosnąć, gdy żyjemy”. — Mortimer J. Adler

”To, czego nauczysz się dzisiaj, bez żadnej przyczyny, pomoże ci odkryć wszystkie wspaniałe tajemnice jutra”. — Norton Juster

„Całe życie jest szkołą”. — Jan Amos Komeński 

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat”. — Nelson Mandela