Zmiana czasu na letni 2021: o której godzinie zmieniamy czas?

i

Autor: canva.com Zmiana czasu na letni 2021: o której godzinie zmieniamy czas?

Zmiana czasu na letni 2021: o której godzinie zmieniamy czas?

2021-02-25 12:06

Zmiana czasu na letni 2021 to ważna kwestia. Jak co roku przestawiamy zegarki w październiku na czas zimowy, a w marcu na letni. Spowodowane jest to wydłużeniem dostępu do naturalnego światła, co jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Niestety zmiana ta oznacza, że nasz sen stanie się krótszy. O której godzinie przestawiamy zegary?

Zmiana czasu na letni 2021. W poprzednim wieku zmiana czasu była bardzo uporczywa. Modele wyposażone w naciąg ręczny, a także klasyczne zegarki analogowe należy przestawić ręcznie. Czyli w październiku cofamy wskazówki o godzinę, a w marcu przesuwamy o godzinę do przodu. Na szczęście w dobie zegarków w telefonach, bądź z system radiowo-satelitarnym, tak naprawdę możemy zapomnieć o tym, że w ogóle istnieje zmiana czasu, ponieważ godzina zmienia się automatycznie bez ingerencji człowieka. Jednak większość z nas posiada jeszcze zegary na kuchenkach mikrofalowych, piekarniku czy na ścianie. O której godzinie zmieniamy czas?

Zmiana czasu na letni WIOSNA 2021 - kiedy przestawiamy zegarki i w którą stronę?

The Weeknd najlepsze wykony na żywo

Zmiana czasu na letni 2021: o której zmieniamy czas?

Jak przestawiamy zegarki? Wskazówka do przodu czy do tyłu? O której godzinie? To odwieczne pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Zmiana czasu na letni w marcu 2021 nastąpi w nocy z 27 na 28 marca, z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się dłuższym dniem.

Sonda
Zmiana czasu w Polsce - czy powinna być ZLIKWIDOWANA?