szkoła

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

wakacje 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 - o której? Godzina apelu i nie jest oczywista

2024-06-20 15:36

Choć większość uczniów chciałaby, żeby wakacje trwały cały rok, to niestety harmonogram roku szkolnego jest podstawą edukacji, na której opiera się rozplanowanie całego roku. Na szczęście letnia przerwa zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią moment na naładowanie baterii, odpoczynek i wyjazdy z najbliższymi. Sprawdziliśmy, kiedy uczniowie usłyszą ostatni dzwonek.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 interesuje nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także ich rodziców, którzy chcąc spędzić ze swoimi pociechami wolny czas, planują wakacje i rodzinne wyjazdy. W końcu, po wielu miesiącach intensywnej nauki przyjdzie czas na upragnione wakacje i odpoczynek. Jednak zanim to się stanie, uczniowie pojawią się w swoich szkołach, by wziąć udział w uroczystych apelach, pożegnać nauczycieli i kolegów, ale również odebrać świadectwa szkolne. Na szczęście data zakończenia roku szkolnego 2023/24 jest już znana. Warto zapisać ją w kalendarzu i dostosować do niej swoje plany wyjazdowe tak, by umożliwić sobie lub dzieciom i młodzieży wzięcie udziału w uroczystościach w szkole. A to przecież są niezwykle ważne.

Viki Gabor o polskiej szkole. Stanowczo skomentowała zniesienie prac domowych

Zakończenie roku szkolnego 2023/24 - godzina

Wiele osób zastanawia się, o której jest zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Niestety na te pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każda placówka ustala godzinę, o której uczniowie powinni pojawić się na miejscu. Dlatego warto sprawdzić oficjalną stronę swojej szkoły kilka dni przed 21 czerwca. To właśnie tam powinna pojawić się ta informacja. Należy jednak podkreślić, że w większości szkół apele rozpoczną się o godzinie 9:00 lub 10:00.

Koniec roku szkolnego 2023/24 - prezenty dla nauczycieli

Książki, vouchery na kulturalne wydarzenia, zestawy herbat czy kaw, produkty ekologiczne, kursy, rośliny doniczkowe, personalizowane prezenty oraz domowe wypieki to tylko kilka pomysłów, które mogą zastąpić tradycyjne kwiaty i biżuterię. Pamiętajmy, że najważniejsze jest, aby podarunek był wyrazem naszej wdzięczności i szacunku dla nauczycieli, którzy poświęcają się, aby edukować i inspirować młode pokolenie.