Wielkanoc 2022 - dlaczego to święto jest ważniejsze niż Boże Narodzenie?

2022-03-14 13:37
Pisanki Wielkanoc
Autor: Justyna Świderska Na zgłoszenia twórcy mają czas do 15 marca

Wielkanoc 2022 to w tym roku najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan. Co roku na wiosnę obchodzą oni wyjątkowy dzień, kiedy idą na mszę świętą i spotykają się z rodzinami. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, dlaczego to właśnie Wielkanoc, a nie Boże Narodzenie, jest ważniejszym wydarzeniem. Wyjaśniamy.

Już wkrótce Wielkanoc 2022. 17 kwietnia katolicy, a 24 kwietnia prawosławni, będą obchodzili najważniejsze święto w swojej wierze. Podobnie jak w przypadku Bożego Narodzenie spotykają się ze swoimi rodzinami przy jednym stole, aby wspólnie obchodzić ten wyjątkowy dzień. Z pewnością są jednak osoby niewierzące lub nieznające dobrze Biblii, które nie wiedzą czym dokładnie są Święta Wielkiej Nocy oraz jaka jest ich historia. Ta wiedza z pewnością wyjaśni, dlaczego to właśnie Wielkanoc, a nie Boże Narodzenie, uważana jest za najważniejsze święto chrześcijańskie. Postanowiliśmy to wyjaśnić.

ZOBACZ TAKŻE: Wielkanoc 2022 - zwyczaje. Co robimy w święta wielkanocne?

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Wielkanoc - dlaczego to najważniejsze święto?

Wiara chrześcijańska opiera się na zbawieniu. Właśnie to różni chrześcijan od żydów. Oznacza to, że religia ta nie mogłaby istnieć bez zbawiania ludzi, którego według Biblii poprzez śmierć i zmartwychwstanie dokonał Jezus Chrystus. Wielkanoc jest świętem na cześć tego wydarzenia.

Wielkanoc - historia

Jaka jest historia Wielkanocy? Skąd wzięły się święta wielkanocne? Według wierzenia chrześcijan, wszystko zaczęło się od Ostatniej Wieczerzy, podczas której aresztowana Jezusa z powodu zdrady Judasza. Oddano go w ręce Piłata, który pod naciskiem żydowskiego ludu skazał go na śmierć. W piątek Chrystus został ukrzyżowany po długiej drodze cierpienia, nazywaną Drogą Krzyżową. Po śmierci na krzyżu ciało Chrystusa umieszczono w grobie. Po trzech dniach Jezus zmartwychwstał, a tym samym zbawił ludzkość.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze