Wichury i burze śnieżne w całej Polsce! Atak zimy na początku grudnia 2021 to nie żart!

2021-12-01 12:28
Opady śniegu w Warszawie
Autor: Jakub Kaminski/East News

Ostatnie dni przyniosły wielkie zmiany w pogodzie. W niektórych rejonach Polski posypało śniegiem, a eksperci pogodowi alarmują, że to dopiero początek! Wszystko wskazuje na to, że czeka nas najzimniejsza od wielu lat zima. Wichury, śnieżyce, a nawet burze śnieżne - tak będą wyglądać najbliższe dni? Sprawdźcie najnowsze prognozy pogody.

Atak zimy na początku grudnia 2021 to nie żart? Eksperci pogodowi nie mają już żadnych wątpliwości, że najbliższe dni mogą przynieść wielkie zmiany i powinno się je traktować jako zapowiedź naprawdę mroźnej zimy. Jak już wspominaliśmy, listopad 2021 był dość łagodny. Nierzadko w pierwszej połowie tego miesiąca można już przecież zaobserwować opady śniegu czy mocny spadek temperatury. W tym roku zimową aurę można było poczuć dopiero w ostatnich dniach listopada. Zgodnie z tym, co przewidywali eksperci, gdy zima już przyszła, to zadomowiła się na dłużej. Najnowsze prognozy pogody mówią jednak, że to, co możemy obserwować za oknami, to zaledwie przedsmak tegorocznej zimy. W Polsce odnotowano już... burze śnieżne! Przed nami jeszcze wichury i śnieżyce! Na kiedy datowany jest atak zimy 2021? Jak prezentują się najnowsze prognozy długoterminowe?

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Burze śnieżna i wichury - pogoda grudzień 2021

Jak informuje portal Fani Pogody, burze śnieżne niespodziewanie pojawiły się również w Polsce. Pod koniec listopada były one obecne na Pomorzu Zachodnim. Redaktorzy serwisu informują, że burze mogą pojawić się jeszcze w najbliższych dniach, głównie na Morzu Bałtyckim i wybrzeżu, jednak nie można ich wykluczyć również na większym obszarze północnej części naszego kraju. Niebezpieczny jest też niż DANIEL, który ulokuje się nad Morzem Bałtyckim ze środy na czwartek, powodując silne wichury. Niebezpieczne porywy wiatru będzie można zaobserwować też m.in na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim oraz Pomorzu i Wielkopolsce, Dolnym Śląsku oraz na Kujawach. 2 grudnia zaczną się one kierować na wschód.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze