Damian Skoczyk

i

Autor: TVN, screen z instagrama/damianskoczyk, Canva

W Mam Talent zachwycił jurorów. Po latach współpracuje z największymi gwiazdami

2022-10-03 15:55

Damian Skoczyk dał się poznać w programie Mam Talent. Jego udział przyniósł mu rzeszę fanów, którzy z zapartym tchem śledzili jego karierę muzyczną. Sprawdziliśmy, co słychać u "polskiego Justina Biebera" i czy w jego życiu nadal jest miejsce na muzykę. Okazuje się, że Damian zmienił się nie do poznania!

Damian Skoczyk pokazał się szerokiej publiczności w 2010 roku podczas castingów do trzeciej edycji programu Mam talent. Wokalista skradł serca nie tylko publiczności, ale i jurorów. Agnieszka Chylińska przyznała wtedy, że Damian ma w sobie nieprawdopodobną dynamikę i jest prawdziwym showmanem. Internauci szybko okrzyknęli go polskim Justinem Bieberem. Damian Skoczyk w Mam Talent doszedł do etapu półfinałów. Wokalista reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Star To Born w Budapeszcie, gdzie zajął 2. miejsce. Damian występował u boku takich gwiazd polskiej sceny muzycznej jak: Varius Manx, Golec uOrkiestra, Ich Troje, Zbigniew Wodecki, Robert Janowski czy Maryla Rodowicz. W 2012 roku wydał swój debiutancki album Nie sam. Szybko okazało się, że Damian świetnie sprawdza się w dubbingu. Wokalistę można było usłyszeć m.in. w Pora na przygodę!, Elena z Avaloru i Prawo Milo Murphy'ego.

5 hitów, które Lanberry napisała innym artystom, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Damian Skoczyk - kariera

Kim jest Damian Skoczyk? Mimo, że od jego udziału w Mam Talent oraz wydania płyty minęło już trochę czasu, to Damian nie zwalnia tempa. W jego życiu muzyka nadal zajmuje szczególne miejsce. Damian Skoczyk jest teraz uznanym producentem muzycznym, który współpracował m.in. z Dodą podczas nagrywania jej ostatniej płyty. Niedawno wystąpił nawet w programie Doda. 12 kroków do miłości. Damian współtworzy również kompozytorsko-producencki team Hotel Torino, którego liderami są Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór. To właśnie z nimi skomponował m.in. utwór Zimny front, który wykonał Rafał Kozik w półfinałach The Voice of Poland 12.

Julia Wieniawa - aktorka i piosenkarka. Życiorys godny gwiazdy Hollywood

Damian Skoczyk - kto to?

Damian Skoczyk urodził się w 1995 r. w Białogardzie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, z tytułem magistra sztuki na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia w Koszalinie.