Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5.

i

Autor: Materiały prasowe

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - kto wygrał? Takiej metamorfozy nikt się nie spodziewał!

2022-09-30 20:05

Uczestnicy programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 prezentują naprawdę wysoki poziom! Gwiazdy nabierają rozpędu, a metamorfozy zniewalają i zapierają dech w piersiach. Kto wygrał 5. odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17? Sprawdziliśmy, kto w tym odcinku poradził sobie najlepiej.

Piąty odcinek 17. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo pokazał, że program jest na niesamowicie wysokim poziomie! Metamorfozom poddało się ośmiu artystów: Janusz Radek, Katarzyna Ucherska, Kasia Wilk, Michał Milowicz, Katarzyna Polewany, Jakub Zdrójkowski, Robert Szpręgiel oraz Ewa Błachnio. Uczestnicy przeszli samych siebie! 5. odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 zachwycał już od pierwszych sekund. Gwiazdy zaprezentowały naprawdę wysoki poziom, a ich występy udowodniły jurorom, że mają naprawdę ciężkie zadanie przy wyborze zwycięzców.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - JURY i UCZESTNICY. Kto jest w Twoja Twarz Brzmi Znajomo?

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Kuba Zdrójkowski

Pierwszy wystartował zwycięzca ostatniego odcinka – Kuba Zdrójkowski, tym razem jako latino lover Daddy Yankee z piosenką Con Calma. I tak rozbujał jury, że po zakończeniu utworu od razu wstały obie panie, a Katarzyna Skrzynecka zażartowała, nawiązując do utwóru, który wykonał Kuba.

Piosenka o pupie, dwie już podniosłeś. Wiem, że się bałeś, ale dałeś radę w 100%. Daddy ma taką umiejętność niezwykle szybkiego wyrzucania z siebie sylab, jest taki bardzo rytmiczny i wybuchowy. Gdyby to zaśpiewać za miękko, nie byłoby tej postaci. Bardzo fajnie wyszło choreograficznie , bawiliśmy się świetnie.

Według Małgorzaty Walewskiej Jakub Zdrójkowski wypadł świetnie i kolejny raz udowodnił, że jest znakomitym artystą.

To, o czym mówiła Kasia, towarzyszyło ci od pierwszego słowa. Przez to, że ten początek tekstu był taki agresywny, to ustawiło ci całą emisję w konkretnym miejscu i bardzo umiejętnie trzymałeś to do samego końca. Jestem pod dużym wrażeniem, jakie ty zrobiłeś postępy - wokalne przede wszystkim, bo to, że jesteś młody i się dobrze ruszasz, to od razu było widać.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Ewa Błachnio

Na co dzień roześmiana Ewa Błachnio wylosowała trudny i poważny utwór Na zakręcie, wykonywany przez Krystynę Jandę. Jak sobie z nim poradziła, pierwsza oceniła Małgorzata Walewska.

Pierwsze słowa, które powiedziałaś, były tak bardzo Kryśkowe, że pomyślałam sobie, jest! Ale potem trochę zmiękłaś i byłaś bardziej śpiewna. Miałaś w tej interpretacji taki żal do świata, a ona jest bardziej akceptująca ten los.

Michał Wiśniewski podzielił opinię Małgorzaty.

Miałem dokładnie to samo uczucie. W pierwszych słowach była Krystyna Janda, a później już jej nie było. To jest taka piosenka z sytuacji życiowych, którą każdy gdzieś po drodze przeszedł. Można powiedzieć, że zrobiłaś interpretację tej piosenki od zera. Myślę, że ta cisza wśród publiczności świadczy o tym, że to było po prostu mocne, ale twoje.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Janusz Radek

Następnie zaprezentował się Janusz Radek, pokazując silne kobiece emocje w ciele Beaty Kozidrak śpiewając jej wielki hit Co mi Panie dasz. Robert Janowski przyznał, że nie bł to najlepszy występ uczestnika.

Drogi Januszu, nie widziałem Janusza Radka w tej kreacji. Z ruchów, z zachowania i tej fajnej nonszalancji, widziałem Beatę Kozidrak. Gratuluję ci wokalu, bo zaśpiewałeś piersiowym rejestrem, nie bawiąc się w falseciki, co by zabiło tę piosenkę. Zabrakło mi trochę barwy Beaty, ale szacunek za szpilki –

Zdanie Michała Wiśniewskiego było nieco inne.

Ja nie widziałam tych emocji, to były bardziej twoje emocje, bo ciężko jest podrobić kogoś, kto się z tym identyfikuje od 30 czy 40 lat. Nie wiem, jak to ocenić, bo generalnie ty zrobiłeś wszystko dobrze, tylko Beaty Kozidrak nie widziałem.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Katarzyna Ucherska

Kasi Ucherskiej znowu przypadła rola męska. Pokazała się na scenie jako Marian Gold z Alphaville w utworze Big in Japan i podbiła serce Michała Wiśniewskiego.

Dla mnie najlepszy twój występ w tej edycji. Super wyglądałaś. Wiadomo, że nie możesz brzmieć jak ten, wtedy 20-letni chłopiec, ale wykonałaś masę roboty. I to widać, słychać i czuć. Zrobiłaś to najlepiej, jak mogłaś.

Ze słowami Michała zgodził się Robert Janowski.

Michał, wypowiedziałeś się chyba w naszym imieniu. Zrobiłaś to bardzo dobrze. Jest to Kaśka najlepszy występ w tym programie, a jesteśmy w połowie drogi. Super, że coś się w tobie przełamało.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 - Jakub Zdrójkowski wygrał 4 odcinek! Spektakularna metamorfoza w Elvisa Presleya

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Katarzyna Polewany

Katarzyna Polewany przeobraziła się w Lady Gagę. Jak udało jej się wykonać utwór Hold my hand ocenił Michał.

Wyszło to bardzo, bardzo dobrze i naturalnie. Miałem nadzieję, że polegniesz na śpiewaniu, a nie poległaś. Poradziłaś z tym sobie wyśmienicie. U mnie naprawdę dziś bardzo wysoko.

Katarzyna Skrzynecka przyznała, że podczas występu miała ciarki!

Kasieńka, bardzo profesjonalnie, pięknie, zawodowo wokalnie. Śpiewasz znakomicie, masz niesamowitą siłę w głosie. Coś cudownego. To było niesamowicie emocjonalne. Miałam dziś ciary.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Katarzyna Polewany

Pieśń Toma Jonesa o tragicznej miłości Delilah wylosował Michał Milowicz. Katarzyna Skrzynecka oceniła go przewrotnie.

Wszedł Tom Jones, zaciskałam palce ogromnie, bo to kolejny wielki głos w tym programie. I kolejny wielki wokalista ze świetnym głosem, czyli ty. I zaśpiewał pierwszą linijkę Presleyem. Potem jednak dodała – w drugiej linijce odnalazłeś Toma Jonesa. I już przez całą piosenkę go słyszałam i bardzo mi się podobał.

Małgorzata Walewska była za to urzeczona bardziej na początku utworu.

Ja jestem pod wielkim wrażeniem twojej przepięknej barwy i wydawało mi się, że trzymałeś tę postać bardzo długo. A potem zacząłeś się bać. No szkoda, ale bardzo ci gratuluję, jesteś wspaniały i uwielbiam twoje poczucie humoru.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Katarzyna Polewany

Kasia Wilk obniżyła tonację, by stać się wiarygodnym Stanisławem Soyką w utworze Cud niepamięci. Jak brzmiała i wyglądała w tym charakterystycznym męskim wydaniu? Małgorzata Walewska oceniła występ brawami.

Mam wrażenie, że barwowo Staszek jest od ciebie jaśniejszy. Oszukiwałaś tymi jego smaczkami, charakterystycznymi manierkami, natomiast barwowo nie był to Soyka. Tak czy inaczej było to tak znakomite, że nie mogłam sobie odmówić, żeby tu sobie postać.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - Robert Szpręgiel

Na koniec wystartował Robert Szpręgiel w wyjątkowo szybkiej, rytmicznej i barwnej piosence Ramaya Afric Simon. Podszedł do niej z ogromnym poczuciem humoru, ale również z zaangażowaniem, czym chwycił jurorów za serca. Katarzyna Skrzyneckazauważyła, że Robert potrafi naprawdę porwać publiczność swoimi zaskakującymi metamorfozami.

Robert, jesteś w tym wszystkim kochany, uroczy, pełen niesamowitego wdzięku scenicznego i dystansu. To są drogocenne skarby. Im dalej jesteś od twojej codziennej dziedziny – śpiewu klasycznego – tym dla ciebie lepiej, bo jesteś w tym tak szokujący. Gdzie indziej w życiu mogłyby ci się przydarzyć takie postaci, jak nie w tym programie.

Małgorzata Walewska była zachwycona występem Roberta.

Nie odpuściłeś ani na chwilę. Przecież było pełno momentów, gdzie mogłeś przestać się ruszać choć na chwilę, a cały czas wszystko pulsowało ci w środku. Brawo!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17 odcinek 5. - kto wygrał

Odcinek wygrała Katarzyna Polewany jako Lady Gaga. Katarzyna Polewany w pełni zasłużenie stanęła w tym odcinku na podium. Była zwiewna, delikatna i czarująca, wykonując przy tym arcytrudny utwór Hold my Hand. Czek na 10 tysięcy złotych przekazała dla Fundacji Pies Przewodnik, która szkoli psy do pomocy osobom niewidomym.

Tabela wyników po 5. odcinku:

1. Katarzyna Polewany 2. Katarzyna Ucherska 3. Robert Szpręgiel 4. Ewa Błachnio 5. Jakub Zdrojkowski 6. Kasia Wilk 7. Michał Milowicz 8. Janusz Radek