Pączki w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie. Jaka cena? Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2021?

i

Autor: pixabay.com

Tłusty czwartek 2022 - kiedy wypada dzień pączka?

2022-02-21 10:51

Tłusty czwartek to jedna z ulubionych polskich tradycji, która co roku jest kultywowana przez miliony ludzi. To dzień, kiedy wyjątkowo nie liczymy kalorii i pozwalamy sobie na niezliczoną ilość słodkości. W 2022 roku nie będzie oczywiście inaczej. Polacy już teraz zastanawiają się, kiedy wypada tegoroczny Tłusty czwartek. Odpowiedź na to pytanie poniżej.

Nadchodzi Tłusty czwartek 2022. Już wkrótce Polacy będą mogli masowo delektować się słodkościami. Według polskiej tradycji, tego dnia każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, a kupić można je na każdym rogu. Można je również wykonać samemu, ponieważ w sieci nie brakuje sprawdzonych przepisów. Tego dnia popularne są też faworki, eklery, oponki, ptysie czy różnorodne ciasta. Tłusty czwartek szczególnie wyczekiwany jest przez osoby ze ścisłą dietą, które tego dnia pozwalają sobie na chwilę przyjemności. Warto pamiętać, że istnieją keto pączki, które są nieco zdrowsze od tych tradycyjnych z pszennej mąki. Najważniejsze jest jednak pytanie, kiedy odbędzie się tegoroczny Tłusty czwartek. Co roku święto obchodzimy przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, ale data ta jest ruchoma, ponieważ Wielkanoc nie ma jednej, ustalonej daty. Sprawdź datę Tłustego czwartku 2022 niżej.

Tłusty Czwartek. Sprawdzamy, jak powstają pyszne olsztyńskie pączki

Rozdaliśmy świąteczne paczki potrzebującym. Nie brakowało wzruszeń

Tłusty czwartek 2022 - kiedy jest? DATA

Święto pączka 2022 będziemy obchodzić nieco później niż w 2021 roku. Wynika to z faktu, że tegoroczna Wielkanoc odbędzie się dopiero w połowie kwietnia, a rozpocznie się dokładnie 17 kwietnia. W związku z tym później zacznie się również Wielki Post, a tłusty czwartek będzie jego zapowiedzią. Ten dzień rozpoczyna też ostatni tydzień karnawału. Dzień pączka 2022 w kalendarzu wpisany jest na dzień 24 lutego. Warto już szykować słodkości! Jeżeli szukacie nowych pomysłów na pyszności na tegoroczny Tłusty czwartek, koniecznie sprawdźcie Oreo smażone w cieście. To genialny pomysł na szybkie tłustoczwartkowe frykasy! 

Przepis na domowe pączki. Lepsze niż z cukierni! Zajadałaby się nimi sama Magda Gessler

Sonda
Czekasz na Tłusty czwartek 2022?