The Voice of Poland 2021: Romskie dziewczyny wywróżyły karierę Markowi Piekarczykowi

i

Autor: Jan Bogacz / TVP The Voice of Poland 2021: Romskie dziewczyny wywróżyły karierę Markowi Piekarczykowi

The Voice of Poland 2021: Romskie dziewczyny wywróżyły karierę Markowi Piekarczykowi

2021-09-30 11:38

Trener muzycznego talent show rozpoczął muzyczną karierę w dniu 30. urodzin, tak jak dwanaście lat wcześniej wywróżyły mu Romki napotkane na ulicy. Niewiarygodną historię Marek Piekarczyk opowiedział w naszym wideo.

The Voice of Poland 2021: Spotkanie bezdomnego nastolatka z romskimi dziewczynami, które wywróżyły mu wielką muzyczną karierę, brzmi jak wymysł scenarzystów, a nie historia, która wydarzyła się naprawdę. Bohaterem niecodziennego spotkania, które wywraca życie do góry nogami, stał się Marek Piekarczyk, trener emitowanej obecnie 12. edycji The Voice of Poland, o czym opowiada w naszym wideo.

Gdy miałem 18 lat i byłem bezdomny, spałem na rynku w Bochni, przyszły, mówię na nie indianki. dziewczyny romskie. Mówiły: - Patrz, tu jest ręka wybrańca losu. Będziesz jeździł po całym świecie i śpiewał. Tak mi powiedziały - rozpoczął artysta swoją niesamowitą historię na planie muzycznego talent show. Nie wierzyłem w to, bo byłem wówczas malarzem - podkreślił lider legendarnej formacji TSA. W 30. roku swojego życia znajdziesz się na dużej scenie… - kontynuowały swoją przepowiednię kobiety.

The Voice of Poland: Romskie dziewczyny wywróżyły karierę Markowi Piekarczykowi

The Voice of Poland 2021 - Marek Piekarczyk

Słysząc historię Marka Piekarczyka pozostali trenerzy z lekką dozą niedowierzania spoglądali na muzyka domagając się dalszej części niewiarygodnej opowieści. 

Dokładnie w ostatni dzień 30. roku życia śpiewałem 'Trzy zapałki' na wielkiej scenie w Sopocie. Na drugi dzień skończyłem 30 lat i byłem już zawodowym muzykiem - zakończył opowieść trener The Voice of Poland czym wprawił w osłupienie Justynę Steczkowską, Sylwię Grzeszczak oraz Tomsona i Barona. Co ciekawe, kiedy Marek Piekarczyk na początku lat 80. dołączył do zespołu TSA, jego muzyczna kariera nabrała zawrotnego tempa. Utwory zespołu szybko zaczęły zdobywać szczyty list przebojów. W bardzo krótkim czasie TSA zostało uznane za prekursora heavy metalu w Polsce i zaczęło koncertować po całym świecie. Marek Piekarczyk razem z kolegami zagrali kilkaset koncertów w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Francji, Kandzie, Finlandii, Niemczech, na Litwie i wielu innych krajach. 

The Voice of Poland 2021: DRUŻYNA Marka Piekarczyka [UCZESTNICY]

Dziś Marek Piekarczyk jest okrzyknięty legendą polskiej muzyki i jest tym trenerem „The Voice of Poland”, do którego chce iść większość uczestników programu. Kto dołączy do drużyny artysty podczas kolejnych Przesłuchań w Ciemno? Przekonamy się w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w TVP2. 

Sonda
The Voice of Poland 12 - JURY. Kto wygra?