Szkoła

i

Autor: Unsplash

Szkoła 2022 - uczniowie przemęczeni nadmiarem nauki? Rodzice komentują w Internecie

2022-09-11 16:21

Rodzice uczniów coraz bardziej nagłaśniają problem, jakim jest przemęczenie ich dzieci ze względu na zbyt wiele nauki. Wielu z nich zwraca uwagę na przeładowany plan lekcji i nadmierną ilość sprawdzianów. Niektórzy z uczniów mają ich nawet po kilka w tygodniu!

Rok szkolny 2022/23 dla wielu już nie należy do najłatwiejszych. Uczniowie, ze względu na nieprzemyślane plany lekcji i hurtowe ilości sprawdzianów i kartkówek, nie są w stanie w odpowiedni sposób przyswajać nowy materiał. Ich rodzice zwracają uwagę na to, że nadmiar nauki stanowi ogromne źródło stresu, co przekłada się negatywnie na rozwój młodych ludzi, ale także na relacje z rówieśnikami. Uczniowie nie mają czasu na odpoczynek, a co dopiero na rozwój swoich pasji, czy spotkania ze znajomymi. Muszą przygotować się do odpowiedzi, odrobić lekcje, nauczyć na klasówki, kartkówki, sprawdziany, których jest bardzo dużo. Są klasy, które mają po kilka sprawdzianów w tygodniu. Opiekunowie zwracają uwagę na to, że nauczyciele pędzą z programem, ponieważ obawiają się kolejnego zdalnego nauczania, które może zdezorganizować nauczanie.

Rok szkolny 2022/23 - DNI WOLNE. Kiedy nie idziemy do szkoły? [KALENDARZ]

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Rok szkolny 2022/23 - oburzeni rodzice

Rodzice coraz śmielej mówią to, co naprawdę myślą o nadmiarze nauki i przeładowanych planach lekcji.

Lekcje w szkole do 19:00. Plany zajęć na rok szkolny przerażają uczniów!

Córka w tym roku tylko na przemian odrabia zadania domowe i uczy się na kartkówki, niekiedy po 2-3 dziennie. Nie ma czasu wyjść na świeże powietrze, co chwilę jest chora.

Dzieci uczą się takich nonsensów, że na pewno im się to w życiu nie przyda. Odrabianie lekcji z nauką trwa do min. 21.30

Sonda
Co sądzicie o reakcjach rodziców?

Plan lekcji 2022 - lekcje do 19

Wielu rodziców narzeka też na plany zajęć, które według nich są ułożone w sposób nieprzemyślany. Niektórzy uczniowie spędzają w szkole aż dziewięć godzin dziennie, co rodzice porównują do pracy na pełen etat. Są też tacy, którzy kończą zajęcia dopiero po 19.